Počasí u nás
Základní škola Josefa Hlávky Přeštice
linka

JOSEF HLÁVKA

MEZINÁRODNÍ PROJEKTY

Projekt Krško Projekt eTwinning: Show me your culture!
 

Vyhlížíme profily z Krška

Čím dál tím netrpělivěji čekáme na okamžik, kdy k nám dorazí profily našich slovinských protějšků z Krška. Už se všichni moc těšíme, naši účastníci, se kterými se potkáváme denně na chodbách školy se stále dokola ptají, "jestli už je něco nového". Zatím klid před bouří, se slovinskou stranou jsme v neustálém emailovém kontaktu a máme proto aktuální zprávy o tom, jak to s profily vypadá.

Cituji část emailu, který nám před pár dny poslala Andreja - koordinátorka projektu v Kršku: 

"... the profiles are piling on my desk and lots of students have already found their matches. You should have seen them looking at the profiles you sent. Looking for similar hobbies, likes, dislikes, the same social media... and the pictures, of course. :-)"

(..profily se mi vrší na stole a už spousta studentů si našla své protějšky. Měli byste vidět, jak si prohlíží vaše profily, hledají podobné koníčky, stejné věci které mají a nemají rádi, stejné společenské zájmy... a samozřejmě obrázky. :-))

Slibujeme, že jakmile "bude něco nového", hned se ozveme!

Olga Volfová a Anna Karpíšková
koordinátorky projektu

 

březen 2018

 

 

Profily účastníků dorazily do Krška

Do Krška právě v těchto dnech šťastně dorazily profily všech našich účastníků projektu. S touto zprávou se nám ozvala naše kolegyně Andreja - koordinátorka na slovinské straně. Tamější děti měly z naší zásilky velikou radost a s velkou zvědavostí čekaly na její rozbalení. Na profilech našich dětí se naši přátelé dozví všechny důležité informace: údaje o věku, bydlišti, koníčcích, oblíbených předmětech ve škole, oblíbených jídlech či televizních programech, ale také možná narazí na informace o zdravotních omezeních, například alergiích, které by mohly hrát roli při hledání toho pravého partnera pro ubytování. Podle uvedených informací si slovinští účastníci vyberou z našich dětí toho pravého, nebo tu pravou, se kterým, nebo kterou budou po následující tři roky tvořit spolupracující dvojici.

Chtěli jsme se vám nádhernými, pečlivě zpracovanými profily našich dětí pochlubit, ale bohužel obsahují také citlivé osobní informace, které na tomto webu bohužel nebylo možné publikovat. Připojujeme pro představu alespoň jednu souhrnnou fotografii.

16. 1. 2018

Projekt KRŠKO

 

 

Vánoční přání z Krška!

Poslední den před Vánocemi na nás čekalo ve školní poštovní schránce veliké překvapení: velká papírová obálka až z Krška! Netrpělivě jsme ji otevřeli a bylo v ní..... vánoční přání s fotografiemi a podpisy všech účastníků z Krška! Tak takhle vypadají naši kamarádi pro budoucí tři roky projektu! Všichni naši účastníci si je jistě budou podrobně prohlížet a tipovat, kterýpak že je asi ten "můj" Slovinec?

Posíláme mnoho díků našim přátelům do Krška! Také my vám přejeme krásné Vánoce a do roku 2018 jen to nejlepší!

Many thanks, dear friends in Krško! We wish you Merry Christmas and a Happy New Year!

3. 1. 2018

Projekt KRŠKO

 

 

První setkání

Nová etapa projektu Krško zná své účastníky. Zájem dětí byl skutečně obrovský, proto sestavit seznam našich nováčků bylo otázkou několik málo dní. Což nás moc těší a zároveň zavazuje, snad jejich představy a nadšení nezklameme!

Jak jsme již v úvodním příspěvku naznačili, v letošním školním roce budeme s našimi slovinskými kamarády spolupracovat prostřednictvím korespondence. V následujících dvou školních letech pak máme v plánu podniknout výpravu do Krška a zorganizovat výměnný pobyt slovinských dětí u nás v Přešticích.

Koncem listopadu nadešla chvíle našeho prvního osobního setkání, kde také děti dostaly svůj první projektový úkol. Aby se všichni účastníci na české a slovinské straně co nejdříve seznámili a měli pak při osobním setkání na co navázat, připraví si každý český participant svoji vizitku. Bude z papíru, pokud možno napsaná ručně, neměla by také chybět fotografie, základní informace o bydlišti, rodině účastníka, jeho zájmech a koníčcích, případně také zdravotní nebo jiná omezení, která by mohla hrát roli při výběru rodiny k ubytování při výměnném pobytu.

Soubor všech našich profilů pak krásně zabalíme a zašleme poštou do Krška, kde si slovinské děti najdou svůj ideální český protějšek. Tak honem do práce!

14.12.2017

Projekt KRŠKO

 

 

... a zase to Krško!

S novým školním rokem 2017/18 jsme zahájili další etapu projektu Krško. Naši slovinští kolegové i žáci v základní škole Jurija Dalmatina se již těší na další spolupráci, a tak nám nic nebrání tento populární projekt opět rozjet, s novými účastníky a s plnou parádou! smajlík

O tom, že je projekt za těch více než 13 let své existence skutečně populární, jsme se se přesvědčili ihned po zahájení náboru nových členů. Během několika málo dní byla kapacita projektu zcela naplněna, na české i slovinské straně. Proto jsme se rozhodli, že skupinu účastníků projektu připravených v příštích letech na výměnný pobyt rozšíříme o další skupinu dětí, které budou na projektu spolupracovat pouze korespondenčně. K dnešnímu dni je tedy do projektu zapojených na každé straně 48 žáků, převážně z šestých ročníků. Pro letošní školní rok plánujeme pouze spolupráci na dálku, výměnný pobyt v Kršku je naplánován na jaro 2019 a návštěva slovinských dětí u nás v Přešticích proběhne v roce následujícím.

Ale zatím již více prozrazovat nebudeme, brzy vás budeme informovat o dalším dění v našem projektu.

Mgr. Ing. Olga Volfová Naxerová a Mgr. Anna Karpíšková
koordinátorky projektu
11.12.2017

 


Archiv: snímek ze závěru loňského výměnného pobytu žáků z Krška v Přešticích

 

  

 

 

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Na Jordáně 1146, 334 01 Přeštice       IČO: 49181891                    webmaster