Dopisy přiletěly z Krška do Přeštic a naopak

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice v letošním roce navázala na úspěšnou tradici mezinárodní spolupráce se základní školou Jurija Dalmatina ve slovinském Kršku.

Projekt, jemuž naši žáci vybrali název "The CzechoSlovenia", měl v letošním školním roce podobu spolupráce na dálku. V následujících dvou letech plánujeme také výměnné pobyty žáků, nejprve ve Slovinsku v Kršku, poté u nás v Přešticích.

Cílem projektu pro letošní školní rok s heslem "The Flying Letters" (létající dopisy) bylo vyměnit si ručně psané dopisy v angličtině, ve kterých se účastníci projektu navzájem představí a uvedou základní informace o sobě, svých zájmech a své rodině. Obálka ze Slovinska s dopisy pro naše žáky dorazila k nám do školy v úterý 23.6. a radost a zájem našich dětí můžete sami vidět na fotografiích.

Také naše dopisy v pořádku dorazily do slovinského Krška!

Všem dětským účastníkům projektu mnohokrát děkujeme za skvělou spolupráci!

červen 2015

Olga Volfová Naxerová, vedoucí projektu