Baťůžkový projekt aneb Pomáháme v Africe

Milí rodiče,

naše škola se spolu s naší partnerskou školou ve slovinském Kršku zapojila do Baťůžkového projektu, který je doplňkovou aktivitou mezinárodního charitativního hnutí Mary’s Meals. Jeho hlavním posláním je zajistit dětem jedno jídlo denně v místě jejich vzdělávání v nejchudších oblastech světa.

Baťůžkový projekt ( www.batuzkovyprojekt.cz) si klade za cíl připravit pro dítě batůžek vybavený školními potřebami.

Děti z České republiky jsou zapojeny do přípravy batůžků pro kamarády v africkém Malawi. Žáci v tamních školách Mary's Meals často nemají ani základní učební pomůcky, jako jsou sešity a tužky. Darované batůžky s těmito potřebnými věcmi jim tak mohou usnadnit učení. Pro mnoho dětí je to jediný dárek, který kdy dostanou.

Rozhodli jsme se tento projekt podpořit, protože si myslíme, že žáci jsou tímto způsobem vedeni nejen k sociálnímu cítění a pomoci potřebným lidem, ale současně se učí vzájemné spolupráci, rozvíjejí své organizační schopnosti a probouzí se v nich zájem o dění ve světě.

Zapojení do této sbírky je zcela dobrovolné, každý může přispět dle svého uvážení a možností. Batoh pro konkrétní dítě mohou děti zkompletovat společně v rámci třídy (děti přinesou jednotlivé předměty ze seznamu a doplníme je v případě potřeby ve škole) nebo může dítě/rodina zkompletovat batoh samostatně.

Zkompletované batůžky, popř. jednotlivé věci ze seznamu mohou děti nosit do konce listopadu učiteli anglického jazyka. Seznam „Co zabalit do batůžku“ najdete v tomto odkazu. Pokud se rozhodnete do projektu s Vašimi dětmi zapojit, respektujte prosím instrukce níže v kapitole „Kompletace batůžku“. Děkujeme. Věříme, že naše batůžky pomohou africkým kamarádům otevřít jejich lepší budoucnost.

Lenka Petrášová a Lada Pastyříková

Nabídka zájmových kroužků

FILM K POCTĚ JOSEFU HLÁVKOVI
190. výročí narození