Menu schované do tlačítka

 

Baťůžkový projekt aneb Pomáháme v Africe

Naše baťůžky symbolicky před Vánocemi, jako dárečky našim africkým kamarádům, odcestovaly do centrály Mary´s Meals v Brně, odkud poputují dále do Malawi.

Děkujeme všem dětem, rodičům i kolegům učitelům, kteří se do projektu zapojili.

Lenka Petrášová a Lada Pastyříková


„Každé mládě a mládě člověka především, je ještě nezkažené, je dobré, to až teprve život ho později nutí ohýbat hřbet a křiví mu páteř. Mládě má místo očí studánky a těmi vám bezprostředně děkuje - ne slovy díků, ale prožitkem radosti.“
Ota Pavel, český romanopisec, spisovatel a sportovní novinář (1930 – 1973)
Milí rodiče,

naše škola se spolu s naší partnerskou školou ve slovinském Kršku zapojila do Baťůžkového projektu, který je doplňkovou aktivitou mezinárodního charitativního hnutí Mary’s Meals. Jeho hlavním posláním je zajistit dětem jedno jídlo denně v místě jejich vzdělávání v nejchudších oblastech světa.

Baťůžkový projekt ( www.batuzkovyprojekt.cz) si klade za cíl připravit pro dítě batůžek vybavený školními potřebami.

Děti z České republiky jsou zapojeny do přípravy batůžků pro kamarády v africkém Malawi. Žáci v tamních školách Mary's Meals často nemají ani základní učební pomůcky, jako jsou sešity a tužky. Darované batůžky s těmito potřebnými věcmi jim tak mohou usnadnit učení. Pro mnoho dětí je to jediný dárek, který kdy dostanou.

Rozhodli jsme se tento projekt podpořit, protože si myslíme, že žáci jsou tímto způsobem vedeni nejen k sociálnímu cítění a pomoci potřebným lidem, ale současně se učí vzájemné spolupráci, rozvíjejí své organizační schopnosti a probouzí se v nich zájem o dění ve světě.

Zapojení do této sbírky je zcela dobrovolné, každý může přispět dle svého uvážení a možností. Batoh pro konkrétní dítě mohou děti zkompletovat společně v rámci třídy (děti přinesou jednotlivé předměty ze seznamu a doplníme je v případě potřeby ve škole) nebo může dítě/rodina zkompletovat batoh samostatně.

Zkompletované batůžky, popř. jednotlivé věci ze seznamu mohou děti nosit do konce listopadu učiteli anglického jazyka. Seznam „Co zabalit do batůžku“ najdete v tomto odkazu. Pokud se rozhodnete do projektu s Vašimi dětmi zapojit, respektujte prosím instrukce níže v kapitole „Kompletace batůžku“. Děkujeme. Věříme, že naše batůžky pomohou africkým kamarádům otevřít jejich lepší budoucnost.

Lenka Petrášová a Lada Pastyříková

ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH


Z NAŠICH DALŠÍCH AKCÍ

Bohatý program BRANNÉHO DNE

POŠTA Z KRŠKA

PROJEKT HOLOKAUST v hodinách dějepisu

Z AKCÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY

SVÁTEK ZVÍŘAT – SKALKA pro žáky MŠ

SVÁTEK ZVÍŘAT – SKALÁČEK a PŘEŠTICKÉ FLÉTNIČKY pro veřejnost

Na Dni vědy a techniky

V Í C E


ZAJÍMAVOSTI

Pocta Josefu Hlávkovi
ke 190. výročí narození

Prestižní cena za vědu pro paní Lenku Zdeborovou, naši bývalou žákyni

Letecké snímky školních budov

Ze života Josefa Hlávky - videopořad

Jak povodeň v roce 2002 ohrožovala školu


jídelníček

youtube

Počasí u nás


archiv

 

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Na Jordáně1146
IČO: 49181891
webmaster  

Prohlášení o přístupnosti