Představení projektů Grant ProŠkoly 2020 a 2023

V roce 2020 jsem se zapojila do grantového programu MAS Aktivios, z.s. a Nadačního fondu Eduzměna pro ZŠ na Blovicku a Přešticku. Využila jsem finanční prostředky pro zakoupení licencí na SW Smart Notebook pro 5 pedagogů 1.stupně ZŠ. Získali jsme tak SW pro přípravu vlastních výukových materiálů a pro jejich prezentaci na interaktivních tabulích. Tento software umožňuje práci v online prostředí (LUMIO), které jsme využili v prezenční i distanční výuce a dále umožňuje vytvoření digitální třídy. Pedagogové tak ve svých hodinách propojili interaktivní tabuli SMART se zařízením žáka (tablet, 3PAD), tzn. Žáci procvičovali učivo na tabletech a učitel sledoval jejich práci na tabuli. Dále byla zakoupena licence na online aplikaci Quizlet, kde jsme mohli s pedagogy vytvořit sady vlastních výukových obrazových materiálů nebo využívat již vytvořené k prezenční i distanční výuce.

V letošním roce MAS Aktivios, z.s. a Nadační fond Eduzměna vypsaly nový Grant ProŠkoly 2023. Po skvělé zkušenosti a zájmu o tuto formu výuky mezi pedagogy jsem opět využila této nabídky. Tentokrát jsem získala finanční prostředky na licence softwaru Smart Notebook (LUMIO) pro 8 pedagogů. Se změnou ŠVP a nové informatiky, zapojení digitálních kompetencí do výuky napříč předměty se mi nabízela možnost využít tento grant ještě na zakoupení licence pro online aplikaci UMIMETO pro svoji druhou třídu. Tato aplikace umožňuje procvičování učiva napříč předměty ve školním i domácím prostředí. Učitel si pomocí této aplikace vytvoří přehled o práci jednotlivých žáků, jejich pokroku v učení a žák procvičuje formou hry nejen sám, ale i se spolužáky a vytvoří si knihovnu splněných úkolů. Forma práce s digitálními technologiemi současné děti baví.

Mgr. Naďa Květoňová
vyučující II.C

Závody v boulderinguNEW

Návštěva 1. ročníku v knihovněNEW