Krajské kolo ve vybíjené 2024 kategorie II. – otevřená

V pátek 3. 5. 2024 jsme se vydali s 11 členným družstvem, složeným z chlapců a děvčat 4. a 5. ročníku, na krajské kolo ve vybíjené, do kterého jsme postoupili z prvního místa v okrese. Krajské kolo se tentokrát konalo na 14. ZŠ v Plzni. Výběr reprezentujících žáků se oproti okresu téměř nezměnil, pouze dva hráči se ze zdravotních důvodů nemohli zúčastnit a tým jsme tedy doplnili o Dominika Čagánka z V. B. Na utkání přijelo osm nejlepších týmů Plzeňského kraje. Hrálo se na dvě čtyřčlenné skupiny. Naše družstvo si vylosovalo skupinu A a soupeřili jsme s družstvy ze ZŠ Kralovice, Rokycany a Bor.

Díky naší spolupráci a přemýšlení o hře jsme všechna utkání v obou polovinách vyhráli a obsadili jsme tak první příčku v naší skupině. Čekalo nás semifinále, kde jsme se postavili proti velmi dobře připravenému týmu z 25. ZŠ. My jsme se však nenechali zastrašit a v obou polovinách jsme zvítězili.

Naším posledním soupeřem bylo opět družstvo ZŠ Rokycany, které jsme již v naší skupině porazili. Nervozita však hrála značnou roli a v první polovině jsme na plné čáře prohráli. My jsme se ale nedali, spojili jsme všechny naše síly a bojovnost a věděli jsme, že když vybijeme všechny hráče včetně kapitána, můžeme stále zvítězit. Naše víra ve vítězství byla tak silná, že se naše přání stalo skutečností a vybojovali jsme si tak krásné první místo a postup do celorepublikového kola.

V závěru bych ráda poděkovala dětem za příkladnou reprezentaci naší školy, všem soupeřům a pořadatelům

Mgr. Veronika Kasl

Sestava:

Vít Karlík (V. A), Tadeáš Jaroš (V. A), Matouš Jarolím (V. A), Jan Linhart (IV. D), Radek Aschembrener (V. B), Dominik Čagánek (V. B), Štěpán Roháč (V. A), David Obr (V. B), Aneta Kriegerová (IV. C), Lukáš Čagánek (V. B), Tomáš Voříšek (IV. D)

organizace, volné dny, pomůcky...

Nabídka zájmových kroužků

Z NAŠICH AKCÍ

Vítězství v krajském kole basketbaluNEW

Krajské kolo ve velejbaluNEW

Start do světa práce (workshop)NEW

Z akcí školní družinyNEW

Hodina moderní chemie – forenzní analýza