Menu schované do tlačítka

ŠTAFETOVÝ POHÁR – KRAJSKÉ KOLO – HORŠOVSKÝ TÝN

pátek 10. 5. 2024

V pátek 10. května 2024 se konalo krajské kolo atletické soutěže Štafetový pohár. Postup jsme si vybojovali druhým místem v okresním kole v Přešticích za nepříjemného deštivého počasí. Tentokrát nám ale příroda dopřála krásné slunečné dopoledne. Sestavu jsme lehce obměnili, protože na okresní kolo bylo několik dětí omluvených pro nemoc.

V Horšovském Týně se mladí atleti po společném nástupu a rozcvičce pustili do závodění. Nejprve odběhli štafetu na 100 m a po sečtení časů se naše škola ocitla moc pěkné sedmé pozici. Následně ve štafetách na 200 m obě naše družstva tvrdě bojovala, všichni nechali na dráze maximum a nezbylo než doufat, že zaběhneme kvalitní časy. Ve chvílích, kdy děti právě neběžely štafetu, mohly se zúčastnit doplňkových disciplín, hodu medicinbalem a skoku z místa. Všichni naši závodníci toho využili a poměřili síly s konkurencí v kraji.

A jak to pro naše barvy nakonec dopadlo? V rozhlase se ozvalo, že ve dvoustovkách naše štafeta dosáhla skvělého druhého nejlepšího času, proto jsme věřili, že bychom se mohli spíše posunout ze sedmé na lepší pozici. Také to tak nakonec dopadlo. Nejprve ovšem byla vyhlášena soutěž jednotlivců. Zde si vybojoval v mladší kategorii 2. místo v hodu medicinbalem Marek Podhorný z 3.D a 3. místo Daniel Beneš z 3.B. Kategorii starších v této disciplíně zcela ovládl náš žák 5.B Dominik Čagánek a ve skoku z místa vybojoval 2. místo Štěpán Roháč ze třídy 5.A.

Při vyhlašování celkových výsledků začal pan pořadatel mluvit o pytli brambor a jakmile jeho pohled zamířil k našemu týmu, bylo vlastně jasno. Ano, 4. místo ze šestnácti zúčastněných týmů. Pro nás obrovský úspěch, značný posun po loňské osmé příčce.

Velké poděkování patří všem našim závodníkům a závodnicím za příkladnou reprezentaci Základní školy Josefa Hlávky Přeštice. Na dráze všichni podali skvělé výkony a v průběhu závodů si vzájemně pomáhali. Díky také všem třídním učitelům a vedoucím atletického kroužku kteří pomohli s výběrem žáků na tyto závody.