Menu schované do tlačítka

ŠTAFETOVÝ POHÁR
Okresní kolo v Přešticích 25. 4. 2024

Naše škola každoročně pořádá atletickou soutěž s názvem Štafetový pohár. Družstva jsou složena ze šestnácti běžců. Každý účastník běhá štafetový úsek o délce 100 a následně 200 metrů. Součástí celé soutěže jsou i doplňkové disciplíny hod medicinbalem a skok z místa.

V letošním ročníku se sešlo celkem devět soupeřících škol, očekávali jsme tedy dramatické závody. Vše ale zhatilo počasí. Samotné zahájení závodů jsme vzhledem k dešti a zimě přesunuli do tělocvičny. Štafety na 8x100 m se běhaly klasicky na oválu, ale za vydatného deště se sněžením. Doprovodné disciplíny jsme byli nuceni zrušit. Zvládli jsme odběhat i štafety 2x200 m, počasí se mezi tím částečně umoudřilo, ale všichni byli prochladlí a současně se těšili na vyhlášení výsledků.

Naše štafeta doběhla celkově na pěkném druhém místě hned za vítěznou ZŠ Dobřany. Na třetí příčce se umístila ZŠ Stod. Do krajského kola postupují první dvě družstva, máme tak ještě možnost své běhy zdokonalit a vše vylepšit na oválu v Horšovském Týně.

Gratulujeme celému našemu družstvu za předvedené výkony, poděkování za organizaci patří panu řediteli Petru Fornouzovi, panu učiteli Lukáši Friebelovi a paní učitelce Evě Šteflíkové.