První přespolní běh pro naše atlety

Dne 14.4. se konal první přespolní běh tohoto roku v Tachově. Dětem začal seriál přespolních běhů, který se koná každý rok. Děti tak mají možnost odběhnout několik závodů v seriálu, sbírat body a celkově se umístit na předních příčkách.

Přespolní běh se běžel kolem jízdárny ve Světcích a přilehlém okolí. Každá věková kategorie měla jinou vzdálenost tratě. Počasí se na tento závod povedlo, bylo teplo a sluníčko svítilo. Na závod se sjelo hodně účastníků a tak každá kategorie byla obsazená "k prasknutí". Každý měl tak možnost poměřit síly se závodníky z Plzeňského kraje.

Naši atleti z Přeštic neváhali a zúčastnili se v tomto složení:
1.stupeň: Denisa Turečková, Sofie Elblová, Viktorie Hřebcová, Matěj Smejkal, Aneta Hajžmanová, Štěpán Vodička, Štěpán Roháč, Lilien Březinová, Ondřej Hanák, Daniel Beneš, Jan Pintíř, Nikol Pintířová, Nikolas Štich, Jakub Hajžman, Magdaléna Krňoulová.
2.stupeň: Andreas Ritter, Karolína Turečková

Výše vypsaní atleti z Přeštic dokončili úspěšně závod a doběhli bez zranění. Podle doběhu do cíle a výrazu v obličeji soudím, že to nebyl jejich poslední závod a uvidíme se na nějakém dalším. Všichni se moc snažili, dali do závodu veškerou sílu aby doběhli na předních příčkách. Na tomto závodě se na medailové pozici umístil Štěpán Roháč, který obsadil krásné 1. místo ve své kategorii.

Další závod, který čeká přeštické atlety, se koná ve středu 17.4. v Liticích u Plzně. Doufám, že účast našich atletů bude ještě větší.

Za Školní atletický klub při ZŠ Josefa Hlávky Přeštice
E. Šteflíková, B. Kreidlová

ŠTAFETOVÝ POHÁR - okresní koloNEW

UKLIĎME ČESKO (5. ročník)