Skalka opět v akci

Po dvouleté pauze se pěvecký sbor Skalka vrátil 29. 11. 2022 ke svému tradičnímu vánočnímu vystoupení v kapli ve Skočicích. Společně s ním předvedly svá čísla i děti tamější základní školy a všichni aktéři sklidili zasloužený potlesk v kapličce zaplněné do posledního místa. Koncert zakončil společný zpěv písně Narodil se Kristus Pán, následovaný slavnostním zvoněním na místní zvon. Sbor zpíval za doprovodu varhan, na které hrála paní učitelka Magdaléna Trhlíková. Na zobcové a altové flétny zahrály členky souboru Přeštické flétničky Denisa Kriegerová a Alena Stuchlová, obě z IX.C. V dětských sólech se představily Klára Radová z VI.A a Iva Brožová z VI. C.

Posluchači budou mít možnost slyšet zpěv členek sboru Skalka ještě 15. a 16. prosince 2022 od 10.00 hodin v aule naší ZŠ Na Jordáně, kdy sbor pořádá tradiční vánoční koncerty pro děti z mateřských školek z Přeštic a okolí.

V jarních měsících pak sbor plánuje společný koncert se soubory Přeštické flétničky a sbor Skaláček. Spojení všech tří souborů se setkalo s nadšeným ohlasem u diváků již v předchozím školním roce, kdy žáci odehráli a odzpívali dva společné koncerty s názvem „Přijíždí k nám Večerníček“, takže se posluchači budou mít jistě na co těšit.

Děkujeme také všem divákům za jejich finanční příspěvky, které budou v budoucnu použity na návštěvu vybrané kulturní akce pro členky sboru Skalka a ostatní vystupující žáky. Letos v září měli účinkující možnost zhlédnout muzikál Rebelové v divadle v Klatovech a moc se jim tato návštěva líbila.

Těšíme se na setkání s posluchači na některém z příštích koncertů sboru Skalka.

Jana Valentová
sbormistryně Skalky

Skalka - koncert pro MŠ

Poděkování od účastníků návštěvy z KrškaNEW