Základní škola Josefa Hlávky Přeštice zahájila na jaře roku 2016 spolupráci s akreditovaným centrem jazykových zkoušek Cambridge EnglishEUFRAT Group, která zařadila naši školu do sítě svých partnerských škol. V rámci této spolupráce tak můžeme našim žákům nabídnout jedinečnou možnost absolvovat jazykovou přípravu zakončenou prestižními mezinárodně uznávanými zkouškami Cambridge English a to přímo na půdě naší školy.

Od roku 2018 je naše škola oficiálním přípravným centrem Cambridge.

Jazykové zkoušky Cambridge představují špičku v uznávání jazykové kvalifikace ve světě i v České republice. Všechny zkoušky jsou na seznamu státem uznávaných zkoušek Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, akceptují je tisíce zaměstnavatelů a univerzit.

Držitelům certifikátů přináší zkoušky mnoho výhod, například:

• možnost odpuštění přijímacích zkoušek na SŠ nebo VŠ nebo zkoušky v průběhu studia z AJ
  • výhodu v případě odvolání k přijetí na SŠ
  • možnost studia v zahraničí na SŠ nebo VŠ
  • jednoznačnou a průkaznou jazykovou kompetenci
  • snazší uplatnění na trhu práce jak v České republice, tak v zahraničí, lepší pracovní ohodnocení
  • motivaci, prestiž

Kurz přípravy na jazykové zkoušky

Pro vybrané žáky letošních 7. tříd s výbornými výsledky v předmětu Anglický jazyk otevíráme ve školním roce 2022/23 přípravný kurz na zkoušky A2 Key for Schools, který bude mít formu kroužku a bude probíhat každé pondělí 13.45 – 14.45 v rozsahu 60 minut týdně, cena za pololetí je 400 Kč.

Mezinárodní zkoušky A2 Key for schools prověřují všechny 4 jazykové dovednosti, tj. čtení, psaní, poslech a mluvený projev. Cílem zkoušky je povzbudit děti k dalšímu učení, probudit v nich radost ze studia cizího jazyka, dosažených výsledků a motivovat je k další práci.

Jazykové zkoušky u nás ve škole

Žáci z přípravného kroužku A2 Key absolvují v průběhu školního roku „zkoušky nanečisto“, které přímo zde u nás na škole zdarma provede centrum jazykových zkoušek EUFRAT Group, které také testy opraví a každému účastníkovi poskytne zpětnou vazbu. V závěru školního roku 2022/2023 pak proběhnou „ostré“ A2 Key for Schools zkoušky přímo u nás na škole opět ve spolupráci s Eufrat Group. Cena těchto mezinárodních zkoušek se pohybuje kolem 2.900 Kč.

Lektorky kroužku: Mgr. Ing. Olga Volfová Naxerová, Mgr. Růžena Maxiánová

PDF VERZE

PŘIHLÁŠKA (docx)

PŘIHLÁŠKA (pdf)