Podrobné informace k nošení roušek ve vnitřních prostorách
Základní školy Josefa Hlávky Přeštice

Na základě Mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví č. j. MZDR 15757/2020-33/MIN/KAN vydaného dne 9. září 2020 se od 10. září 2020 nařizuje nošení ochranných prostředků dýchacích cest.

Upřesnění pro jednotlivé budovy a školská zařízení
Základní školy Josefa Hlávky Přeštice

Budovy školy Rebcova (1. stupeň), Na Jordáně (2. stupeň):
Všichni žáci, zaměstnanci, případné návštěvy (viz. Pokyny návštěvám) jsou povinni při pohybu po budovách mít zakryty dýchací cesty (rouška, respirátor, apod.). Zakrytí dýchacích cest se týká i přesunu a pobytu na toaletách.

Přesun do odborných učeben:
žáci budou mít zakryté dýchací cesty při přesunu do odborných učeben, na výuku tělesné výchovy

Areál tělocvičen, tělesná výchova:
žáci budou mít zakryty dýchací cesty při přesunu do areálu tělocvičen (2. st.) a tělocvičny (1. st.), roušku si odloží v šatně a při přesunu do tělocvičny či venkovních prostor půjdou již bez roušky

Školní družina:
žáci navštěvující školní družinu budou mít zakryty dýchací cesty při přesunu do jednotlivých oddělení, při přesunu na venkovní aktivity, při přesunu do tělocvičen. V tělocvičnách platí pravidlo pro tělocvičny.

Školní jídelna:
zakrytí dýchacích cest platí po celou dobu pohybu ve školní jídelně (výdejně na 1. st.) mimo čas vlastního stravování.

Během výuky v učebnách, aktivit školní družiny v učebnách není povinnost mít roušku. Při venkovních činnostech a aktivitách není povinnost mít roušku.

V případě zapomenutí ochranného prostředku dýchacích cest si lze roušku vyzvednout ve vrátnicích jednotlivých budov školy.
Zároveň apelujeme na dodržování všech hygienických opatření.

V Přešticích 10. září 2020

Mgr. Petr Fornouz

PDF VERZE

ŽÁDÁME RODIČE (ZÁK. ZÁST. ŽÁKŮ) O SOUČINNOST

ZÁJMOVÉ KROUŽKY od 30.11.

HISTORICKÉ BESEDY žáky zaujaly

ÚSPĚCH V LOGICKÉ OLYMPIÁDĚ