Pěvecká soutěž Karlovarský skřivánek – školní kolo

Ve středu 28. listopadu 2018 se konalo na 1. stupni naší ZŠ školní kolo celostátní pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek 2019 pro děti nestudující sólový zpěv.

V letošním roce zazpívalo 58 vybraných „skřivánků“ /3 z každé třídy/ před porotou, která výběr těch nejlepších neměla lehký.

Kategorie žáků 1. ročník

1. Štýsová Klára - 5.A
2. Valachová Michaela - 5.B
3. Stuchlová Alena - 5.D

Děkujeme porotě, v které zasedly: p.uč.Vlasta Holá, p.uč. Eva Veselá, p.uč.Olina Vizingrová, p.uč. Radek Mašát a p.uč. Lukáš Friebel. Jako hosté se svými písněmi vystoupila i děvčata Veronika Lecjaksová a Adriana Šlehoverová, studující sólový zpěv v ZUŠ Přeštice. Výherci jednotlivých kategorií si odnesli věcné ceny, knihy a CD, zakoupené z příspěvků Rady rodičů.

Všem umístěným blahopřejeme a dvěma postupujícím dětem, Štýsové Kláře z 5.A a Skálovi Martinovi ze 4.B držíme palce v krajském kole, do kterého si musí připravit 2 soutěžní písně. Dále poděkování patří všem zpěvákům a zpěvačkám, kteří reprezentovali své třídy a všechny chválíme.

Mgr. Naďa Květoňová

Karlovarský skřivánek