Menu schované do tlačítka

Okresní finále v přespolním běhu jednotlivců a družstev, 27. 9. 2023 Stod

Dne 27. 9. 2023 jsme se s dětmi ze čtvrtého a pátého ročníku vydali na okresní kolo v přespolním běhu, které se tentokrát konalo ve Stodě. Byla to první sportovní soutěž v tomto školním roce. Děti závodily jako jednotlivci a běžely 1 000 m. Trasa byla rovinatá, z části po atletickém oválu a z části po louce, což bylo pro děti příjemným překvapením, jelikož z předchozího závodu v přespolním běhu, který se konal v Chlumčanech, byly zvyklé na členitou trasu s výběhem do vrchu a klesáním. Počasí nám však moc nepřálo, mlhu jsme mohli krájet, ale i tak se děti se závodem popraly velice statečně.

Naše škola byla zastoupena v nejmladší kategorii II pěti chlapci a pěti děvčaty. Po obhlídce trati a upevnění startovních čísel vystartovaly dívky 4. a 5. ročníku. Bojovaly do posledních metrů a vybojovaly krásná místa v předních příčkách. Na skvělém 2. místě se umístila Aneta Kriegerová ze IV. C, na 4. místě Nela Tykvartová z V. A a na 5. místě Nikol Pintířová rovněž z V. A.
I mezi chlapci se našel závodník s medailí. Byl to Štěpán Roháč z V. A, který vybojoval krásné 2. místo. Na 6. místě se umístil Dominik Čagánek z V. B. Umístění dalších závodníků naleznete pod článkem.

Reprezentantům naší školy bych velmi ráda poděkovala za příkladné chování v průběhu celého dne, za předvedené výkony na hranici možností a pořadatelům také děkuji za zorganizování celého závodu a jeho hladký průběh.