Návrat ke kořenům aneb desková hra ve výuce

„Přemýšleli jste někdy o tom, jaké by to bylo, stát se právníkem? Začněte vaši právnickou kariéru tím, že si založíte svoji vlastní právnickou kancelář, a vyzkoušejte si, co obnáší její vlastnictví nebo spoluvlastnictví. Odpovídejte na otázky a vytvořte si finanční rezervy za správné odpovědi z různých oblastí práva, díky kterým můžete získat licenci na provoz kanceláře nebo se stát podílníkem vašeho spoluhráče.

Potkaly vás na vaší kariérní cestě finanční nesnáze? V takovém případě musíte přemýšlet a strategicky plánovat, jak se z nich dostat. Pomohla by vám půjčka? Zjistěte si, jaké jsou úrokové sazby, a využijte služeb banky. Získejte cenné zkušenosti a naučte se, jak spravovat finance a investovat do budoucího rozvoje vaší kanceláře. Dávejte si však pozor, abyste se nedostali k přestupkové komisi, jinak vás trest nemine!

Desková hra Mě nedostanou byla vyvinuta a vytvořena ve spolupráci s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity pro rozvoj právnické a finanční gramotnosti.

Hra je vhodná pro všechny žáky a studenty nejen se zájmem o právo, podnikání a finance, ale hlavně pro ty, kteří se chtějí připravit na vstup do světa dospělých.!“
Konec citace.

Hra byla naší školou zakoupena pro potřeby výuky v hodinách Občanské výchovy a u dětí se shledává s nečekaným úspěchem, za což jsme rádi. Kromě výše uvedených znalostí a vědomostí u nich upevňuje různé sociální dovednosti jako je komunikace, navazování kontaktů, řešení potíží v mezilidských vztazích, což je podle mého názoru neméně důležité.

Mgr. Ilona Malátová
vedoucí předmětové komise Občanské výchovy

Z NAŠICH DALŠÍCH AKCÍ

Bohatý program BRANNÉHO DNE