Menu schované do tlačítka

 

190. výročí narození Josefa Hlávky

Rok 2021 se nese v duchu významného výročí přeštického rodáka Josefa Hlávky, neboť tento architekt a mecenáš evropského formátu se narodil 15. února 1831, tedy přesně před 190 lety. Současná doba ve znamení koronavirové epidemie bohužel zatím velkým oslavám nepřeje.

Žáci a učitelé přeštické školy, která od roku 2012 hrdě nese Hlávkovo jméno, však na slavného rodáka nezapomněli. Během distanční výuky vznikaly výtvarné práce a prezentace o životě a díle Josefa Hlávky. Rovněž se připravuje video-povídání o Hlávkově životě a jeho celoživotní práci očima dětí s názvem „Hovory s Josefem Hlávkou”. V plánu je natáčení na místech, která jsou s Hlávkou spojena – rodný dům v Hlávkově ulici v Přešticích, přeštický kostel Nanebevzetí Panny Marie, zámek v Lužanech i obě budovy přeštické základní školy. Zatím je natočena pouze krátká upoutávka, neboť epidemiologická situace nedovoluje pokračovat v započaté práci. Výtvarné práce a prezentace vytvořené žáky během distanční výuky jsou již nyní zde ke zhlédnutí. Naleznete zde také kvíz „Jak znáte Josefa Hlávku?”, který vytvořily žákyně naší školy, a díky němu si každý může ověřit své znalosti o významném přeštickém rodákovi.

Věříme, že až bude situace příznivější, bude možné dokončit natočení videa a uskutečnit výstavu výtvarných prací žáků v budově Základní školy Josefa Hlávky v Rebcově ulici a v přízemí přeštické radnice pro veřejnost. Významná osobnost českých dějin si naši pozornost jistě zaslouží.

Mgr. Pavlína Křenová

 

Portréty Josefa Hlávky     Stavby Josefa Hlávky

Prezentace o Josefu Hlávkovi

Jak znáte Josefa Hlávku?

ŠKOLNÍ ROK 23/24
organizace, volné dny, pomůcky...

Nabídka zájmových kroužků

ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH


Z NAŠICH AKCÍ

Exkurze ZOO Praha NEW

Vzdělávací program TŘÍDĚNÍ ODPADU NEW

Adaptační kurzy 6. ročníku

Exkurze 9. r. ve spalovně komunálního odpadu

První školní den

Páťáci vítají prvňáčky

ARCHIV 2022/2023


ZAJÍMAVOSTI

Pocta Josefu Hlávkovi
ke 190. výročí narození

Prestižní cena za vědu pro paní Lenku Zdeborovou, naši bývalou žákyni

Letecké snímky školních budov

Ze života Josefa Hlávky - videopořad

Jak povodeň v roce 2002 ohrožovala školu


jídelníček

youtube

Počasí u nás


archiv

 

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Na Jordáně1146
IČO: 49181891
webmaster  

Prohlášení o přístupnosti