Životem bez závislostí (preventivní program)

Většina z nás si život bez závislosti nedokáže představit. Tím ale samozřejmě myslím například závislost na čtení knih, sportu, kamarádech, nebo čokoládě. Co když se ale závislost stane problémem, který zcela ovládá a ohrožuje náš život? O této otázce a mnoha dalších měli možnost diskutovat žáci osmého ročníku v průběhu semináře na téma "Prevence závislostí". Seminář probíhal pro každou třídu zvlášť, proto aby všichni naši žáci měli dostatečný prostor diskutovat s lektorem semináře Ing. Jiřím Šromem. Ten předával našim žákům řadu teoretických, ale i autentických zkušeností a zážitků, které získal při práci s drogově i jinak závislými.

Naši žáci pozorně naslouchali vyprávění řady skutečných příběhů, většinou velmi neveselých, o tom, jak dokáže závislost zkomplikovat, nebo dokonce zničit lidský život. Seminář byl věnovaný nejen závislostem jako takovým, ale také otázkám vlivu rodinného prostředí, mezilidským vztahům, vlivu médií a současné společnosti, osobní zodpovědnosti, a dalším.

Děkujeme Ing. Jiřímu Šromovi za citlivé provedení našich žáků svým seminářem.

Mgr. Ing. Olga Volfová Naxerová
metodik prevence