Spaní ve školní družině

„Tak na to se těšíme celý školní rok“, pronesly děti, když se dozvěděly datum připravované akce. V páteční podvečer prostory školy neutichly, ba naopak. Natěšené děti s batůžky v doprovodu rodičů se nemohly dočkat, co je asi čeká?

Počasí nám přálo a tak opékání buřtů a probíhačka na zahradě školy byl slibný začátek.

Nejvíce se nám líbilo válet se ve svém pelíšku ve třídě, kde jsme měli spoustu dobrot, her a v televizi běžel oblíbený film. Smích a dobrá nálada se nesla celou školou. Někteří s obavou, jiní oplývali humorem, ale pořád jsme nevěděli, co nás ještě čeká.

Pyžamová párty v tělocvičně s diskotékou nám rozproudila krev – tanec a zpěv je zdroj dobré nálady. Ta nás neopustila ani při noční hře. Projít si školu ve tmě jen s baterkou a překonat nástrahy byl nejtěžší úkol. Ale všichni jsme to zvládli. Někteří ve dvojicích, aby se nebáli. Za statečnost jsme byli odměněni. Než jsme si stačili vypovědět zážitky, přiblížila se půlnoc a tak jsme se museli chystat do pelíšků. Únava na nás byla znát, usnuli jsme i bez pohádky. Ráno nás probudilo sluníčko a opět v dobré náladě jsme posnídali dobroty od maminek.

„To byl nejkrásnější den v mém životě!“ cituji natěšeného žáka. A pro paní vychovatelky ta nejcennější odměna. Tak zase za rok ?

Všem dětem přejeme prázdniny plné sluníčka, zážitků a dobré nálady bez úrazů.

vychovatelky ŠD

UKLIĎME ČESKO (5. ročník)NEW