Menu schované do tlačítka

Zimu jsme opět neprospali

Hned na jejím počátku měli žáci 8. a 9. ročníku možnost poměřit své síly ve Vánočním turnaji v košíkové. Nejvyšší stupně vítězů ovládla tentokráte „ céčka" ( hoši 8. a 9.C, dívky 8. C ), vyjma 2.D (dívek z gymnázia), která porazila děvčata z devátých tříd.

„Sedmáci“ měli stejnou příležitost kolektivního klání v jarním turnaji Nestle basket cupu, odkud nejlepší hráči postupují do dalších kol. Toho okresního jsme již koncem března organizátory, držte nám pěsti. Členkou týmů, které zde budu naši školu reprezentovat, bude určitě nejlepší střelkyně vítězné třídy NBC 7.C Eva Levorová (63b.) a z chlapců Karel Hajžman (10b.).

Lyžařské výcvikové kurzy letos absolvovalo 87 dětí. Skoro třetina z nich stála vůbec poprvé na lyžích. Ti měli šanci naučit se jak základům klasického alpského lyžování, tak i carvingu. Největšího pokroku vůbec dosáhl Zdeněk Pavlátka ze 7.D, který byl vyhlášen Skokanem kurzů. Vyvrcholením jednotlivých výcviků byly závody ve slalomu, jejichž vítězové spolu s vítězi z předešlých ročníků se nominovali na již V. ročník Přeštického poháru.

I ten letošní proběhl za vynikajících sněhových podmínek 12. března na Belvederu. V jednotlivých kategoriích zvítězili:

Lyže, 7. ročník:
Zdeněk Polívka (7.D) , Eva Šteflíková (7.E)

Lyže, 8-9. ročník:
Ondřej Šilhavý (9.B), Štěpána Hiková (8.B)

Snowboard, 7. ročník:
 Jan Tůša (7.E), Veronika Kukaňová (7.B)

Snowboard, 8. - 9. ročník
Ondřej Šilhavý (9.A), Klára Hošťálková (8.B)

Aby se nám zdravý sportovní duch nerozplynul pouze do měření centimetrů, sekund a v tabulkách skóre, vyhlásili jsme soutěž o Školní cenu fair play, kterou dostane každoročně žák navržený ostatními buď za čestné sportovní jednání nebo za ušlechtilý mravní čin.

Nezbývá než popřát, ať už konečně řádný nástup jara vysuší venkovní sportoviště a děti prosti jarní únavy se vrhnou do dalších závodění, jenž nás v nemalé míře ještě čekají.