Prázdniny si zasloužíme

K jarnímu období patří na naší ZŠ již neodmyslitelně halové sporty basketbal a volejbal, jejichž okresními koly jsme již tradičně organizátory. Bohužel zcela netradiční bylo, že našim košíkářkám (Šinková, Berklaunová, Volfová, Macháčková,Hasáková, Hrubá, Vansáčová a Němcová) uteklo již dlouhodobě obhajované prvenství o jediný bod a to v prodloužení. Chlapci (Kydlíček, Kubeš, Odvárka, Tykvart, Bělonož, Kasl, Kohout, Bouda, Brejcha a Holberger) skončili na 3. místě.

Taktéž v odbíjené vybojovalo jak družstvo dívek ( Náprstková, Reitmeierová, Cvačková, Fornouzová, Kohoutová,Borická, Šleisová, Straková, Patková, Ptáčková, Fikrlová, Schejbalová ), tak i chlapců (Kydlíček, Ruth, Frank, Kasl, Malý, Brada, Kohout, Bouda, Holberger, Tykvart) bronzové medaile.

Škaredá středa patří sedmákům a jejich Velikonočnímu turnaji v košíkové. A věřte, že ve víru emocí nejen na mračení se, ale i na slzy dojde. Letos se nejlépe dařilo žákům 7.C a žákyním 7.B.

Coca Cola Cup je soutěž pro nadějné fotbalisty II. st. ZŠ. Tým žáků  ve složení Hřebec, Tykvart, Bešta, Ruth, Vizingr, Kasl, Štolle, Štycha, Kastner, Jaroš, Königsmark, Gruszka, Klokan, Šindelář a Šampalík se kvalifikovali vítězstvím v okrskovém a okresním kole do krajského, odkud si přivezli bronz.

Vyvrcholením školní sportovní sezóny je dozajista Pohár rozhlasu. Síly si měří žáci ze všech škol okresu (letos jich bylo 12) v bězích na 60, 600, 800, 1000 a 1500 m. Dále pak ve skoku vysokém, dalekém, v hodu míčkem, ve vrhu koulí a ve štafetách na 4x60 m. Hodnotí se jak jednotlivci, tak družstva. Ta pak postupují do krajského kola, což se letos podařilo ml. žákům (Housar, Kubeš, Gruszka, Današ, Jeslínek Němeček, Míka, Pluhař, Albl, Polívka) a ml. žákyním (Makulová, Levorová, Drábová, Hošťálková, Šteflíková, Lebedová, Langmajerová, Opáleníková, Lokajíčková, Peclová, Šperlová). St. žáci byli čtvrtí a st. žákyně třetí. Krajské kolo proběhlo v Klatovech. Mladší žáci tam obsadili krásné 5. místo a ml. žákyním utekl stupeň nejvyšší o 60 bodů ( což je třeba pouhých 0,4s na 60m ) . Celou soutěží je vedla p. uč. Sýkorová, které bych chtěla touto cestou poděkovat u příležitosti jejího odchodu do důchodu za obětavou práci pro školní tělovýchovu.

Přeštická laťka je kvalifikační soutěž na Pohár rozhlasu ve skoku vysokém. Na stupně vítězů letos vystoupila Lebedová (130 cm), Polívka (125 cm), Valešová (135 cm) a Šůs (145 cm).

Celoškolní soutěž ve šplhu na tyči vyhráli ve svých kategoriích: O.Urban 7.D( 5,12s) ,L.Peroutka 9.B( 4,11s), B.Lokajíčková 7.B (6,01s) a M.Borická 8.C ( 5,06s). Lano bez přírazu nejrychleji zdolal J.Šlehofer ( 3,23s ).

V červnu proběhly školní ligy ve florbalu a ve stolním tenise. Blahopřeji všem žákům k dosaženým výsledkům, děkuji jim za reprezentaci ZŠ a přeji krásné prázdniny plné pohody a sluníčka.

Mgr.I.Malátová, ŠSK ZŠ Přeštice

UKLIĎME ČESKO (5. ročník)NEW