Účast na regionálním kole soutěže Zlatý Ámos

V pondělí 19.2. jsem se společně se zástupci žáků třídy IV. B měla možnost zúčastnit regionálního kola soutěže Zlatý Ámos. Jedná se o anketu o titul nejoblíbenější učitelku/učitele, do které mohou nominovat uchazeče žáci na základě své iniciativy. Přesně to se stalo ve IV. B, kde se žáci společně rozhodli mě do této soutěže přihlásit. Tato skutečnost mě velmi mile překvapila a zároveň pro mě byla už vlastně jedním velkým vítězstvím.

Už samotná nominace do regionálního kola obnáší několik kritérií, která jsou potřeba splnit. Děti o mně musely sepsat charakteristiku, vylíčit společný zážitek a hlavně nasbírat 100 podpisů od spolužáků/ kantorů/ popřípadě rodiny a doložit je. To vše žáci zvládli a nám přišla pozvánka na regionální kolo, které se konalo v Praze.

Během regionálního kola děti obhajovaly před porotou to, proč je právě ten jejich učitel nejlepší a podkládaly svými názory to, proč by se právě jejich učitel měl stát Zlatým Ámosem. Kromě připravené obhajoby jim byly také kladeny doplňující otázky, na které museli žáci reagovat. Musím říct, že jsem neuvěřitelně pyšná, jak to Elena Hošková, Marie Hrušková a Jaromír Pěnkava zvládli. Posláním regionálního kola bylo také především to, poděkovat učitelům za jejich práci.

Přestože jsme dále nepostoupili, mi bylo velikou ctí se takové události zúčastnit, a díky takto šikovným žákům reprezentovat a nést jméno základní školy Josefa Hlávky v Přešticích. Užili jsme si s žáky krásný den v Praze a vytvořili další zážitky, na které můžeme společně vzpomínat.

Kristýna Lorencová

samolepka Zlatý Ámos

ŠTAFETOVÝ POHÁR - okresní kolo

Okresní kolo v minikopané