ŠKOLNÍ VÁNOČNÍ FLORBALOVÝ TURNAJ

Na začátku školního roku 2023/24 jsem dostala skvělý nápad, a to uspořádat v klidném předvánočním čase školní kolo ve florbale. Jsem moc ráda, že se s touto myšlenkou ztotožnilo i vedení naší školy a já mohla společně s kolegyní Kreidlovou tuto věc uskutečnit.

Turnaj se konal 19. 12. 2023 a celkem se přihlásilo úctyhodných 15 tříd! Přiznám se, že z takto vysokého počtu mi lehce zamrzl úsměv na tváři, ale na druhou stranu mám radost z toho, že i v dnešním počítačovém světě mají děti touhu sportovat a soutěžit. Přihlášení tříd bylo podmíněno alespoň jednou dívkou v družstvu, která vždy musela hrát. Hrací čas byl omezen na 1 x 7 minut a hrálo se ve složení 4 + 1.

Kvalita jednotlivých týmů byla přes věkové rozdíly vysoká a věřím, že všichni si turnaj užili minimálně tak, jako já. Nešlo tak úplně o výsledek, jako o zábavu a společně strávené chvíle prostřednictvím sportu. I přesto bych chtěla zmínit první tři týmy: 1. místo – IX. C (Alzáci), 2. místo: VII. B (Draci) 3. místo: VII. C (Sportovka 007). Děti si pak samy volily nejlepšího hráče, hráčku a brankáře. Nejlepším hráčem se stal Vojta Balvín ze VII. B, nejlepší hráčkou byla Natka Timková z IX. C, a jako nejlepší brankář byl vybrán Martin Tureček taktéž z IX. C. Žáci si za své předvedené výkony odnesli hodnotné ceny, které nám zajistilo město Přeštice, Základní škola Josefa Hlávky Přeštice a společnost LEAR. Tímto bych jim chtěla ještě jednou poděkovat a doufám, že tento turnaj uspořádáme i nadcházející rok.

S přáním klidných vánočních dní

Mgr. Eva Šteflíková

ŠTAFETOVÝ POHÁR - okresní kolo

Okresní kolo v minikopané