Preventivní program neplánované těhotenství

Počátkem prosince měli všichni žáci devátého ročníku možnost udělat velký krok ke své dospělosti. V průběhu seminářů Mgr. Jitky Kultové (Národní iniciativa pro život), se dozvěděli řadu zajímavých věcí o samém počátku lidského života, obsahem úvodní přednášky byla také charakteristika a specifika mužského a ženského těla, těhotenství a vývoj plodu včetně porodu, vše doplněné názornými obrázky a videi, doprovázeno modely lidského plodu v různém stádiu těhotenství. V další části přednášky byly řešeny otázky partnerství a zodpovědnosti, zejména v souvislosti s nečekaným těhotenstvím, vše ze strany lektorky předáváno velmi pestře, poutavě, citlivě a přátelsky.

Na úvodní dvouhodinovou přednášku vždy navazovala diskusní dvouhodinovka, kdy měli žáci možnost se k jednotlivým tématům vrátit do větších detailů, absolvovali například "antikoncepční kvíz", nebo se pokusili prožít alespoň v představách různé náročné situace, které se nečekaného těhotenství mohou týkat. Opět se tak dělo pod vedením Mgr. Kultové a opět velice pestrou formou, která umožňovala našim žákům se samostatně dopracovat ke vhodným postojům v oblasti partnerství a plánování vlastního rodičovství.

Věříme, že naši nejstarší žáci získali prostřednictvím tohoto preventivního programu důležité informace pro svůj další život a že jsme jim pomohli zorientovat se v některých důležitých "dospěláckých" tématech.

Mgr. Ing. Olga Volfová Naxerová
metodik prevence

Účast atletů na druhém přespolním běhuNEW