Okresní kolo ve florbalu také u nás

25. 10. 2022 hostila naše škola i jiné školy z okresu, které přijely poměřit síly ve stále více oblíbeném florbalu, a to v kategorii mladších dívek(6. a 7. ročník). Z původních 11 přihlášených družstev nakonec dorazila méně než polovina, ale ani tento fakt neubral na dramatičnosti průběhu turnaje. P. Fornouz vybral hráčky, které reprezentovaly naši školu: Anežka Ticháčková (C), Adéla Petlachová (brankář), Petra Mašátová, Barbora Červená, Aneta Nová, Elena Kuběnová, Vanesa Antoňů, Karolína Turečková, Adéla Burlová, Klára Brožová, Alice Kaiserová a Karolína Syková.

A velkou pochvalu si zaslouží všechna děvčata nejen za bojovnost v každém zápase do poslední sekundy, ale za vzájemnou podporu (zejména nově nominované brankářky Adély, kterou jsme na poslední chvíli vytáhli z házenkářské branky a strčili do florbalové kvůli onemocnění původní brankářky).

Po 1 vítězství, 2 remízách a 1 prohře (ubývaly síly) děvčata skončila na krásném 3. místě. Zvláštní poděkování patří i p. Mašátovi za přípravu některých děvčat v kroužku florbalu na 1. stupni.

Tentokráte zvítězily Chlumčany těsně nad Stodem. Obě školy mají florbalové oddíly či florbalové kroužky již od 1. stupně a o to cennější byl náš vyrovnaný boj s nimi. I hlavní rozhodčí Martin Fornouz ocenil naši hru jako nejproduktivnější.... Jen bohužel jen málo výstřelů na branku bylo proměněno. Tak snad příště..

Mgr. Ilona Malátová

Poděkování od účastníků návštěvy z KrškaNEW

Z AKCÍ ŠKOLNÍ DRUŽINY NEW