Menu schované do tlačítka

KRAJSKÉ KOLO VE VYBÍJENÉ 2021/2022

KATEGORIE OTEVŘENÁ (DÍVKY I HOŠI)

10. 5. 2022 Plzeň

V úterý 10. 5. 2022 jsme navštívili krajské kolo ve vybíjené, do kterého jsme postoupili z prvního místa v okrese. Výběr reprezentujících žáků se téměř nezměnil, pouze jeden hráč ze zdravotních důvodů krajské kolo nemohl odehrát, místo něj jsme doplnili tým o Barboru Míškovou.

Do Plzně na 11. ZŠ přijelo osm nejlepších týmů Plzeňského kraje. Hrálo se na dvě čtyřčlenné skupiny a následovaly boje o umístění.

Naše škola si vylosovala skupinu A, kde jsme hned v prvním měření sil narazili na velmi dobře připravené děti ZŠ Přimda. Prohrávali jsme v první půli jen o dva body, ale ve druhé polovině se naše hra naprosto rozpadla, chyběla spolupráce a zápas skončil naší prohrou 8:17.

Druhé klání se ZŠ Plasy se naštěstí vyvíjelo od začátku lépe pro nás, výsledek 12:7 vyjadřuje, že nešlo o velikou převahu.

Třetí utkání proti domácí 11. ZŠ Plzeň skončilo 12:5 v náš prospěch, ale v naší hře se objevovaly prvky spolupráce.

Tyto výsledky nám zaručily druhou pozici pro vyřazovací boje. V semifinále nás čekal tým ZŠ Tymákov, který odehrál celou skupinu na prvním hřišti s umělou trávou. Nám chvíli trvalo, než jsme se aklimatizovali, protože jsme do té doby hráli na tartanu. V poločase bylo skóre 7:9 pro soupeře a to především díky našim zbytečným ztrátám, bohužel podobně se odehrávala i druhá polovina. Prohra 13:17 nás poslala do boje o třetí místo.

Naším posledním soupeřem bylo opět družstvo ZŠ Přimda, se kterým jsme ve skupině jednoznačně prohráli. Nyní šlo ovšem o velký boj, každý bod byl vydřený a důležitý. V poločase jsme vedli 6:4, ale ve druhé půli jsme o vedení přišli. Nakonec byl počet vybitých vyrovnaný 13:13. V prodloužení jsme ale nenechali nic náhodě a vítězství 7:1 nám pověsilo na krk bronzové medaile.

V závěru bych chtěl poděkovat všem soupeřům, hráčům, pořadatelům i počasí, které bylo skvělé a těšíme se opět někdy příště.