Setkání se spisovatelem Janem Opatřilem

Dne 10. listopadu 2021 se v dětském oddělení Městské knihovny v Přešticích uskutečnilo setkání žáků 3. ročníku Základní školy Josefa Hlávky Přeštice se spisovatelem dětské literatury panem Janem Opatřilem.

Pan spisovatel se dětem představil, vyprávěl jim o svých dětských zálibách, především o zájmu o ryby, které v dospělosti vyvrcholily jeho spisovatelskou činností z oblasti rybaření. Představil dětem svoji sérii knih s názvem Kapřík Metlík. K předcházejícím starším dílům přibylo několik dílů nových, včetně knihy pro nejmenší čtenáře, kde dobrodružství kapříka Metlíka pokračuje.

Zájem žáků o knihy pan spisovatel zvýšil ještě poutavou ukázkou četby ze své nejnovější knihy doprovázené nádhernými ilustracemi. Děti poznaly během autorského čtení pana Opatřila nejenom jako spisovatele, ale i jako malíře, neboť si všechny své knihy sám ilustruje.

Po čtení se děti mohly zeptat na vše, co je o knihách zajímá. Během živé diskuze žáci pana Opatřila potěšili i některým dílem Kapříka Metlíka ve své domácí knihovničce. Děkujeme paní Mgr. Jindřišce Červené z dětského oddělení knihovny za zprostředkování velmi pěkného setkání.

Za kolektiv vyučujících 3. ročníku Mgr. Helena Medková

Návštěva JUNIORFESTU 2021

Nabídka zájmových kroužků

FILM K POCTĚ JOSEFU HLÁVKOVI