Projektové dny informatiky

Ve spolupráci s místní organizací MAS Aktivios se na naší škole na přelomu dubna a května uskutečnily projektové dny s názvy „Roboti už tady jsou“ a „Postav školu v Minecraftu“. Projektové dny probíhaly v nově vybavené učebně informatiky a zúčastnili se jich žáci 9. ročníku.

V projektové výuce „Roboti už tady jsou“ se žáci nejprve seznámili s pojmy z techniky, robotiky, informačních a komunikačních technologií. Proběhla diskuse o využití robotiky v běžném životě. Žáci měli možnost nahlédnout do světa robotů, se kterými se setkáváme v průmyslu, dopravě i domácnosti, kde vykonávají práci za člověka.

Poté žáci pracovali s programovatelným mikropočítačem Micro:bit a základními funkcemi MakeCode. Vyzkoušeli si změřit teplotu vzduchu v učebně informatiky pomocí čidla v Micro:bitu. Vytvořili také program, který se chová jako hrací kostka či krokoměr.

Cílem druhého projektového dopoledne bylo v aplikaci Minecraft Education Edition postavit celou budovu naší školy. Žáci se rozdělili do týmů a okamžitě se s nadšením pustili do práce. Důležitým předpokladem skupinové práce byla vzájemná spolupráce a komunikace. K dispozici měli mapu z katastru nemovitostí a aktuální fotografie školy. Výsledné virtuální modely školy byly skoro k nerozeznání od skutečnosti.

Všichni žáci se aktivně zapojili do připravených úkolů a výborně spolupracovali. Všem se projektové dny pod vedením pana Valenty líbily.

Mgr. Pavlína Žižková

Projektový den informatiky - 9.A Projektový den informatiky - 9.B

Projektový den informatiky - 9.C Projektový den informatiky - 9.D

Projektový den informatiky - 9.E