Menu schované do tlačítka

 

Zápis do 1. ročníku v Základní škole Josefa Hlávky Přeštice

1.září 2020 jsme přivítali v naší škole nové prvňáčky. Ani jsme se nenadáli a byl tu 8. duben 2021, kdy se konal zápis nových budoucích školáků.

V loňském roce se zápis do 1. ročníku uskutečnil v době začínající pandemie spojené s onemocněním COVID-19. Všichni jsme doufali, že příští rok už bude pandemie dávno za námi a my přivítáme budoucí prvňáčky osobně. Bohužel z důvodu špatné epidemiologické situace se k zápisu mohli znovu dostavit pouze zákonní zástupci. Látkové roušky z loňského roku vystřídaly respirátory a dětské hlasy se ve školní budově při zápisu ani letos nerozezněly.

V naší škole se zápis konal v budově v Rebcově ulici. Pro tyto účely sloužilo šest stanovišť, sedmé stanoviště bylo určeno pro odklady školní docházky. Zároveň bylo možné podat přihlášku do školní družiny a na kroužek anglického jazyka. Rodiče se k zápisu registrovali přes rezervační systém, který se nám osvědčil již v loňském roce. Registrace na konkrétní čas zajišťovaly plynulý průběh zápisu i dodržení všech hygienických opatření.

Pro příští školní rok 2021/2022 bylo zapsáno celkem 97 dětí, z toho je předběžně 15 odkladů školní docházky. V tuto chvíli ještě není stanoven počet tříd, rozhodující bude konečný počet odkladů. Každoročně také zaznamenáváme velký počet zájemců o kroužek anglického jazyka, v příštím roce bude probíhat ve třech skupinách.

Příjemnou atmosféru z letošního zápisu i z prvního školního dne současných prvňáků si můžeme připomenout na fotografiích. Za jejich pořízení patří poděkování panu Ing. Jiřímu Bělovi (1. školní den) a panu učiteli Mgr. Lukáši Friebelovi (zápis).

Mgr. Pavlína Křenová
ZŠ Josefa Hlávky Přeštice

Zápis 2021

První školní den 1. 9. 2020

AKTUALITY

ŠKOLNÍ ROK 20/21
organizace, prázdniny, pomůcky...

ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH

Ocenění v soutěži MVČR „Svět očima dětí“NEW

Výlet 3. ročníku do LužanNEW

Den dětí v KKC Přeštice

Matematická soutěž PANGEA

SRDCE PRO SESTRY

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU a PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN 1.9.2020

Úspěch v soutěži MATEMATICKÝ KLOKAN

VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY

UKLIĎME PŘEŠTICE - děkujeme za účast

Vyhodnocení dotazníku
k on-line výuce

Na Josefa Hlávku nezapomínáme

ARCHIV 20/21


ZAJÍMAVOSTI

Letecké snímky školních budov

Ze života Josefa Hlávky - videopořad

Jak povodeň v roce 2002 ohrožovala školu


jídelníček

youtube

Počasí u nás


archiv

 

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Na Jordáně1146
IČO: 49181891
webmaster  

Prohlášení o přístupnosti