Menu schované do tlačítka

 

Školní výlet 6. A

Toto ráno začalo poněkud jinak než obvykle, a to proto, že nás nečekal běžný školní den, nýbrž školní výlet. Naše třída včetně paní učitelky třídní a paní asistentky se chystala na výlet. Sešli jsme se ráno na vlakovém nádraží v Přešticích a dobrodružství začalo. Vlak měl zpoždění, ale jen chvilku. Cesta rychle utekla a byli jsme v cíli.

Naše kroky z klatovského nádraží vedly směrem do centra. Cestou jsme zhlédli spoustu památek např. Arciděkanský kostel Narození Panny Marie, který je významným a proslulým poutním místem. Posvačili jsme v parku u klatovských hradeb a mířili k hlavnímu cíli, k barokní lékárně U Bílého jednorožce na náměstí Míru. Prohlídka začala v 10 hodin a během 45 minut poutavého vyprávění jsme se dozvěděli informace o přípravě léků, lektvarů, o bylinkách, mastích, léčbě pijavkami a spoustu dalších zajímavostí. Dokonce i to, že jedy jsou, a byly považovány za léčivé. Dozvěděli jsme se o tom, jak se léčili naši předkové různými driáky a utrejchy, i to, že v lékárnách neboli apatykách se neprodávaly pouze léky, ale i benzín, louh, křída, dráty apod. Před odchodem jsme se někteří podepsali do návštěvní knihy.

Po prohlídce lékárny jsme rádi zašli na zmrzlinu či drobné občerstvení. Pak jsme se již ubírali cestou k nádraží a vyrazili směrem k domovu.

Výlet se nám moc líbil, počasí nám přálo a těšíme se na ten příští.

Za 6. A Kateřina Žítková
asistentka pedagoga

Školní výlet 6.A

Školní výlet 6.A

Školní výlet 6.A

 

AKTUALITY

ŠKOLNÍ ROK 22/23
organizace, prázdniny, pomůcky...

ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH

ROZLOUČENÍ S VYCHÁZEJÍCÍMI ŽÁKY (foto)

ARCHIV 21/22


ZAJÍMAVOSTI

Pocta Josefu Hlávkovi ke 190. výročí narození

Prestižní cena za vědu pro paní Lenku Zdeborovou, naši bývalou žákyni

Letecké snímky školních budov

Ze života Josefa Hlávky - videopořad

Jak povodeň v roce 2002 ohrožovala školu


jídelníček

youtube

Počasí u nás


archiv

 

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Na Jordáně1146
IČO: 49181891
webmaster  

Prohlášení o přístupnosti