Výlet 3. ročníku do Lužan

V polovině června žáci 3. ročníku navštívili lužanský zámek spojený s prohlídkou zámeckého parku.

Zámeckými interiéry a kaplí nás provedla paní správcová Hana Kaufnerová. Podívejme se na výlet očima žákyně Vanesy Květoňové z 3.C:

„V úterý 15. 6. jsme dopoledne vyrazili do Lužan. Šli jsme pěšky přes Příchovice, Ostrov a louky. Paní průvodkyně nám ukázala zámek zevnitř, potom jsme svačili venku v parku. Nejvíce ze zámeckých pokojů se mi líbila jídelna, kde byl na spodní straně stolu zvonek, který přivolával služebnou. V zámecké kapli jsme poslouchali hudbu od A. Dvořáka. Po prohlídce jsme se prošli zámeckým parkem a obdivovali pávy. Na závěr jsme si koupili turistické známky a pohledy.

Paní správcové moc děkujeme za poutavé vyprávění o přeštickém rodákovi, architektovi, staviteli a mecenáši Josefu Hlávkovi a Nadaci „Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových“ za umožnění prohlídky zámku.“

vyučující 3. ročníku

ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH 20/21

Školní potřeby pro žáky 1. stupně

Skaláček se rozloučil s "páťáky"NEW