Úniková hra aneb „Deváťáci páťákům“

Na konci školního roku se na naší škole koná tradiční každoroční setkání žáků devátého a pátého ročníku pod názvem „Deváťáci páťákům“. Žáci devátého ročníku si vždy připravují program se soutěžemi pro své mladší kamarády. Při té příležitosti se páťáci seznamují s budovou školy Na Jordáně, kam od 6. ročníku nastoupí.

Letos se bohužel kvůli epidemiologické situaci toto setkání nemohlo uskutečnit. Žáky 9. E pod vedením paní učitelky Malátové tato situace nezaskočila. Připravili pro žáky 5. ročníku interaktivní únikovou hru. Páťáci vždy zhlédli video, plnili úkoly a postupně odtajňovali zašifrovaný kód. Současně se seznamovali s učebnami ve škole Na Jordáně i s některými vyučujícími.

Všichni žáci 5. ročníku i jejich vyučující byli z této hry nadšeni. Moc děkujeme paní učitelce Iloně Malátové, žákům 9. E i ostatním vyučujícím za tento úžasný nápad. Myslíme si, že se všichni páťáci do 6. ročníku moc těší.

Vyučující 5. ročníku

Postřehy žáků:

,,Nejvíce nás zaujaly předměty fyzika a chemie.“

,,Věříme, že vám to muselo dát spoustu práce.“

,,Hra se nám hodně líbila, bylo to výborně zpracované a vymyšlené. Po zhlédnutí videí se docela těšíme na 2. stupeň.“

ROZLOUČENÍ S VYCHÁZEJÍCÍMI ŽÁKY (foto)

Pocta Josefu Hlávkovi ke 190. výročí narození

Prestižní cena za vědu pro paní Lenku Zdeborovou, naši bývalou žákyni