Prvňáčci malují vánoční přáníčka pro seniory

Přiblížil se čas Vánoc a nás v první třídě zaujal projekt „Děti malují seniorům tentokrát k Vánocům“. Všichni si uvědomujeme, jak je v současné době důležitá vzájemná soudržnost mezi generacemi. Chtěli jsme společně s dětmi ve škole udělat babičkám i dědečkům radost alespoň milým přáníčkem.

Všechny děti se s velkým nadšením pustily do výroby a malování vánočních přání. Oslovily jsme ředitelku Denního stacionáře Kristián v Přešticích, paní Michaelu Cimickou, a domluvily se na způsobu předání přáníček, které se uskutečnilo ve čtvrtek 17. 12. 2020.

Všichni měli ze vzájemného setkání radost, i když nemohlo proběhnout osobně, ale pouze na zahradě stacionáře. Děti seniorům zamávaly a obdarovaly je i kouzelnými dětskými úsměvy. Babičky i dědečkové dětem přes okno zazpívali dvě vánoční koledy. Věříme, že všichni budou na toto milé a dojemné setkání dlouho vzpomínat.

vyučující 1. ročníku

Prvňáčci malují vánoční přáníčka pro seniory