Besedy s historikem Liborem Markem

Během měsíce září proběhly na naší škole besedy s historikem Liborem Markem - pro 3. a 4. ročník na téma Přeštice – město, které mám rád a pro 5. ročník beseda s názvem Magičtí Lucemburkové. Všechny besedy byly pro žáky zdarma, byly hrazeny z projektu EU Šablony II.

Dne 30. 9. 2020 proběhla ve třetím ročníku beseda: „ Přeštice město, které mám rád“ s historikem Liborem Markem. Během poutavého vyprávění se žáci seznámili s historií Přeštic a blízkého okolí, s památkami, pověstmi i významnými osobnostmi. Žáky zaujalo interaktivní promítání zajímavostí, maketa hradu Skála a středověký pohár. Získané znalosti si žáci ověřili na pracovním listu při hodině prvouky. Děkujeme panu Markovi za přiblížení historie našeho regionu.

vyučující 3. ročníku

Ve středu 23. září naši školu navštívil historik Libor Marek, který s námi spolupracuje řadu let. Mnozí žáci ho znají ze školních výletů, kde s nimi putoval po hradech Plzeňského kraje. Nyní přijel do naší školy s projektem „Přeštice – město, které mám rád(a)“. Žáci se zajímavou formou dozvěděli o historii a vzniku města, významných osobnostech a památkách, které se nacházejí ve městě a jeho okolí. Děti měly možnost zhlédnout zfilmované části pověstí i virtuální prohlídku hradů. Žáci se dozvěděli řadu podnětných informací, které využijí při práci ve škole. Doufáme, že návštěva pana Marka nebyla poslední a brzy ho na naší škole opět uvidíme.

vyučující 4. ročníku

Přeštice - město, které mám rád

V úterý 15. září 2020 si žáci 5. ročníků mohli rozšířit své znalosti z oblasti historie a dozvědět se spoustu zajímavých informací o době vlády rodu Lucemburků. Historik Libor Marek si pro žáky opět připravil nejen zajímavé povídání, ale i ukázky dobové výzbroje. Žáci nadšeně poslouchali jeho poutavé vypravování provázené prezentací fotografií, které vedlo k dalším zajímavým dotazům.

vyučující 5. ročníku

Lucemburkové (beseda)

ZÁJMOVÉ KROUŽKY od 30.11.

HISTORICKÉ BESEDY žáky zaujaly

ÚSPĚCH V LOGICKÉ OLYMPIÁDĚ