Adaptační kurzy 2020

Také letošní nový školní rok zahájili všichni žáci šestého ročníku adaptačním kurzem. Tento název se na naší škole vžil pro celodenní program pro jednu šestou třídu a jejího třídního učitele, kteří pod vedením metodika prevence absolvují pestrý program s cílem seznámit se jak navzájem, tak s prostředím nové školní budovy. Tento projekt má v naší škole již několikaletou tradici a velmi se osvědčil při práci s novými kolektivy šestých tříd, které přicházejí na druhý stupeň.

Oblasti vztahů mezi žáky je v naší škole věnována velká pozornost. Jednak proto, že žáci stráví ve škole významnou část svého života a naší snahou je, aby se zde cítili dobře, ale i proto, že proces učení probíhá v přátelském a spolupracujícím prostředí výrazně efektivněji. Proto se při adaptačních kurzech prostřednictvím technik sociálně-psychologického výcviku snažíme o co možná nejrychlejší nastartovaní efektivní komunikaci a rozvoje pozitivních vztahů ve třídě, k čemuž společné zážitky z těchto kurzů bezesporu přispívají.

Všem žákům šestého ročníku přejeme úspěšný a pohodový vstup na druhý stupeň naší školy!

Mgr. Ing. Olga Volfová Naxerová
metodik prevence ZŠ Josefa Hlávky Přeštice

FOTOGALERIE - 6.A

Adaptační kurz 6. A.

Ráno jsme se celá třída včetně paní učitelky Magdaleny Trhlíkové a paní asistentky Kateřiny Žítkové sešli v naší třídě 6. A. Po krátkém přivítání jsme se všichni odebrali do školní auly, kde všechny šesté ročníky včetně pedagogů přivítaly obě paní zástupkyně a pronesly několik milých slov. Pak náš program pokračoval v gymnastickém sálu, kde na nás již čekala pí. učitelka Olga Volfová Naxerová. Následoval bohatý a pestrý program plný zábavy, při němž jsme měli všichni možnost se lépe poznat a blíže seznámit. Po velké přestávce program pokračoval ve venkovních prostorách školy, což jsme všichni uvítali. Celé dopoledne se nám velmi líbilo a jsme rádi, že jsme se mohli tohoto adaptačního kurzu zúčastnit. Překonali jsme počáteční ostych z neznámého prostředí, nových spolužáků i nových pedagogů. Poznali jsme lépe jeden druhého. Doufáme, že se nám ve škole bude líbit a budeme spolu všichni dobře vycházet. Děkujeme paní učitelce a zároveň metodičce prevence naší školy za příjemně strávený den.

Za 6. A.Kateřina Žítková
asistentka pedagoga

FOTOGALERIE - 6.B
FOTOGALERIE - 6.C
FOTOGALERIE - 6.D
FOTOGALERIE - 6.E

ZÁJMOVÉ KROUŽKY od 30.11.

HISTORICKÉ BESEDY žáky zaujaly

ÚSPĚCH V LOGICKÉ OLYMPIÁDĚ