Menu schované do tlačítka

 

EXKURZE ZOO PRAHA

Jako každý rok, tak i letos vyrazil 8. ročník na přírodovědnou exkurzi do Zoologické zahrady hl. města Prahy. Odjíždíme brzy ráno v sedm hodin a vracíme se kolem páté hodiny odpoledne. V zoo strávíme parádních šest hodin, kdy je pro nás připraven program, ale nechybí ani čas na vlastní prozkoumávání zahrady. Počasí nám přálo.

V září probíráme etologii - chování zvířat, a tak se nám to krásně hodí. Každá třída má objednaný výukový program. Letos to byla „Etologie – chování živočichů“ a „Chytří pomocníci člověka v akci“. Lektoři nás provádí zoologickou zahradou a zastavují se s námi u různých druhů živočichů, komentují jejich typické způsoby chování, jejich přizpůsobení se, jejich vzhled i zkušenosti ze zoo. Často se nás také ptají, co umíme a samozřejmě i odpovídají na naše dotazy. O mnoha druzích jsme se bavili a hlavně učili v minulém školním roce. Nyní jsme je mohli vidět naživo, např. gaviála indického, varana komodského, velemloka japonského, člunozubce afrického, hrabáče kapského, želvy obrovské, plameňáky, tučňáky, lachtany, lemury, slony, žirafy a mnoho dalších známých i méně známých druhů.

Každý rok je v zoo mnoho nových věcí a stále se staví a připravují nové areály, pavilony a expozice. Mění se i výstavy, které jako návštěvníci můžeme navštívit. Letos byla k vidění výstava „Šípové žáby – pralesničky“ v Gočárových domech.

Za zdárný průběh exkurze děkuji všem žákům a hlavně kolegům, paní učitelce Křížové, Mračkové, Matějovské, panu učiteli Rajčokovi a paní asistentce Jílkové.

Ivana Boulová

EXKURZE ZOO PRAHA

AKTUALITY

ŠKOLNÍ ROK 20/21
pomůcky pro žáky
NEW

Rozloučení s absolventy školy (fotogalerie) NEW

4. A uspěla v soutěži MŮJ SKŘÍTEK

Úspěch v matematické soutěži PANGEA

Výtvarná soutěž „S Kuřátkem po Evropě“

Jazykové zkoušky Cambridge English na 1. stupni přesunuty 

Netradiční průběh zápisu do 1. ročníku

ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH

ARCHIV 19/20


ZAJÍMAVOSTI

Letecké snímky školních budov

Ze života Josefa Hlávky - videopořad

Jak povodeň v roce 2002 ohrožovala školu


jídelníček

youtube

Počasí u nás


archiv

 

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Na Jordáně1146
IČO: 49181891
webmaster