Dějepisná exkurze do Prahy 2019

Ve čtvrtek 14.11.2019 všechny třídy 9. ročníku navštívily Vyšehrad a Národní divadlo v Praze. Napřed jsme vyrazili na Vyšehrad, kde nás zaujal především hřbitov Slavín, kde je pochováno spoustu významných českých osobností. Viděli jsme také rotundu sv. Martina a baziliku sv. Petra a Pavla, okolo kterých nás s výkladem provedla paní učitelka. Ke každé památce jsme měli připraveno několik otázek, na které jsme odpovídali podle toho, co jsme se dozvěděli. Pak jsme si užili krásný výhled ze starého purkrabství a vydali se na cestu do Národního divadla, které nás doslova učarovalo svojí krásou a velkolepostí. Měli jsme možnost posadit se ve velkém sále, vyzkoušeli jsme i pohled z výšky.

Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, například jsme si připomněli, že jeden ze základních kamenů Národního divadla pochází z hory Říp. Nakonec nás paní průvodkyně zavedla na terasu Národního divadla, odkud se nám naskytl další úžasný pohled na Prahu.

Nikola Dupalová, Barbora Čejková a Veronika Kaslová, 9. B

Dravci