Menu schované do tlačítka

 

Exkurze do Planetária Praha a do Mořského světa

V úterý 22. 10. 2019 se žáci naší školy zúčastnili exkurze do Planetária a Mořského světa v Praze. Všichni už za sebou měli z hodin zeměpisu probrané učivo o pohybech Země a tak se návštěva planetária stala vítaným názorným zopakováním této látky. Žáci se kromě pořadu o pohybech Země seznámili i s dalšími planetami sluneční soustavy, dozvěděli se něco o jejich složení, vzdálenosti těchto planet od Slunce, vydali se také na cestu po noční obloze a to nejen v našich zeměpisných šířkách, ale doputovali s velmi příjemnou průvodkyní až na jižní polokouli.

V Mořském světě na nás čekali žraloci, rejnoci, korálové rybky, pestrobarevní koráli, sasanky, humr, krevety, jedovatá ropušnice, co se maskuje jako kámen, nebo třeba muréna s hadovitým tělem a mnoho dalších mořských živočichů. Děti si mohly i zakoupit krmivo pro obyvatele akvárií. Průvodce nám ukázal zajímavosti /včetně čelistí žraloka/ a pak se děti samy vydaly za tím, co je nejvíce zaujalo.

Exkurze nás nadchla, zejména rozmanitý svět pod vodní hladinou, ale i putování pomyslnou vesmírnou lodí do vzdálených tajemných koutů vesmíru.

Dopravu a program v Planetáriu Praha měli žáci hrazenu z projektu Vzdělávání nás baví (Šablony II), do kterého je Základní škola Josefa Hlávky Přeštice zapojena.

Lenka Křížová
učitelka zeměpisu

Planetárium a Mořský svět

AKTUALITY

ŠKOLNÍ ROK 20/21
pomůcky pro žáky
NEW

Rozloučení s absolventy školy (fotogalerie) NEW

4. A uspěla v soutěži MŮJ SKŘÍTEK

Úspěch v matematické soutěži PANGEA

Výtvarná soutěž „S Kuřátkem po Evropě“

Jazykové zkoušky Cambridge English na 1. stupni přesunuty 

Netradiční průběh zápisu do 1. ročníku

ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH

ARCHIV 19/20


ZAJÍMAVOSTI

Letecké snímky školních budov

Ze života Josefa Hlávky - videopořad

Jak povodeň v roce 2002 ohrožovala školu


jídelníček

youtube

Počasí u nás


archiv

 

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Na Jordáně1146
IČO: 49181891
webmaster