Exkurze do Planetária Praha a do Mořského světa

V úterý 22. 10. 2019 se žáci naší školy zúčastnili exkurze do Planetária a Mořského světa v Praze. Všichni už za sebou měli z hodin zeměpisu probrané učivo o pohybech Země a tak se návštěva planetária stala vítaným názorným zopakováním této látky. Žáci se kromě pořadu o pohybech Země seznámili i s dalšími planetami sluneční soustavy, dozvěděli se něco o jejich složení, vzdálenosti těchto planet od Slunce, vydali se také na cestu po noční obloze a to nejen v našich zeměpisných šířkách, ale doputovali s velmi příjemnou průvodkyní až na jižní polokouli.

V Mořském světě na nás čekali žraloci, rejnoci, korálové rybky, pestrobarevní koráli, sasanky, humr, krevety, jedovatá ropušnice, co se maskuje jako kámen, nebo třeba muréna s hadovitým tělem a mnoho dalších mořských živočichů. Děti si mohly i zakoupit krmivo pro obyvatele akvárií. Průvodce nám ukázal zajímavosti /včetně čelistí žraloka/ a pak se děti samy vydaly za tím, co je nejvíce zaujalo.

Exkurze nás nadchla, zejména rozmanitý svět pod vodní hladinou, ale i putování pomyslnou vesmírnou lodí do vzdálených tajemných koutů vesmíru.

Dopravu a program v Planetáriu Praha měli žáci hrazenu z projektu Vzdělávání nás baví (Šablony II), do kterého je Základní škola Josefa Hlávky Přeštice zapojena.

Lenka Křížová
učitelka zeměpisu

Planetárium a Mořský svět

ZÁJMOVÉ KROUŽKY

Informace k lyžařskému výchovně vzdělávacímu zájezdu 2020 NEW

Životem bez závislostí (preventivní program)

Výměnný pobyt našich přátel z Krška u nás v Přešticích se blíží!

VÁNOČNÍ AKCE 2019