Exkurze do Pasova

V pátek 29. listopadu jsme navštívili s cílem procvičit si němčinu v praxi bavorské město Passau nacházející se těsně u hranic s Rakouskem. Město leží na soutoku tří řek – Dunaje, Innu a Ilzu. Prohlédli jsme si historické centrum města, na adventním trhu si děti mohly zakoupit vánoční ozdoby, zahřát se dětským punčem nebo ochutnat některé tradiční pochoutky.

Projížďka lodí „Sissi“, klenotu pasovské flotily, po Dunaji dokreslila předvánoční atmosféru.

V městečku Kropfmühl nás čekala prohlídka grafitového dolu. Po zhlédnutí krátkého filmu se žáci i my oblékli do tmavých plášťů a nasadili si ochranné helmy. S velmi příjemným průvodcem, který v grafitovém dole dříve pracoval, jsme se vydali do podzemí. Prohlídka chodeb s ukázkami těžebních strojů i zajímavosti o práci v dole nám více přiblížily náročnou práci horníků. Zpáteční cesta nám rychle utekla a už nyní se těšíme na další zajímavou akci.

Mgr. Lenka Křížová a Mgr. Magdaléna Trhlíková

Exkurze do Pasova

pomůcky pro žáky
NEW