Účast školy v juniorské basketbalové lize

Ve středu 24. 9. 2019 v Česku odstartoval slavnostním draftem už čtvrtý ročník „JR. NBA League“. Soutěž pro jedenáctileté žáky základních škol, které se zúčastní 30 základních škol z celé republiky včetně té naší, předcházela ještě kvalifikace, kterou ZŠ Josefa Hlávky ve své skupině vyhrála již na jaře. Nyní však liga začala přidělením škol k jednotlivým celkům NBA. Los obstarali také dva hráči, kteří si v nejlepší lize světa zahráli. Bývalý kapitán mužského národního týmu Jiří Welsch a bývalý hráč Portlandu Trail Blazers a poté úspěšný trenér, Američan Audie Norris.

Projekt má pomoci ještě více zpopularizovat basketbal mezi dětmi a podpořit euforii z historického šestého místa našich mužů na světovém šampionátu v Číně. Hlavní předností této soutěže pro základní školy je fakt, že děti hrají v dresech s logy zámořských týmů. V draftu byl našemu školnímu výběru vylosován tým Phoenix Suns, jehož dresy si odvezli zástupci našeho týmu na slavnostním draftu - Jakub Vodička (kapitán) a Jakub Svěrek. Naše děti tak změří síly ve 3 turnajích divize C - Jihozápad, a to s týmy ze Švihova, Písku, Klenčí pod Čerchovem a Domažlic.

Martin Svěrek

Dravci

pomůcky pro žáky
NEW