Dospívání

Pro žáky a žákyně šestého ročníku jsme již tradičně připravili přednášku a besedu na téma Čas proměn a Na startu mužnosti.

Děti se seznámily s anatomií lidského těla, dozvěděly se, co je to „ta puberta“, jakými bouřlivými změnami si teď procházejí, a že v tom nejsou samyJ.

Při přednášce spojené s velmi pěknými prezentacemi je lektorka Mgr. Monika Podlahová provedla citlivě tímto velmi důležitým obdobím v jejich životě. Následovala beseda – rozdělili jsme děti na chlapce a dívky, takže se před sebou nemusely stydět a mohly se otevřeně na cokoli zeptat. Dotazy kladly děti bez ostychu, popřípadě mohly využít chvíli po besedě k individuální konzultaci s lektorkou. Chtěla bych děti pochválit za jejich otevřenost a pozornost, kterou nám věnovaly.

Lenka Křížová
učitelka přírodopisu