Návštěva výstavy „Dobrých sto“

V únoru letošního roku dostali žáci a učitelé naší školy pozvání ke zhlédnutí výstavy ilustrací „Dobrých sto“, která byla instalována v prostorách Centra J. A. Komenského v Přešticích, sídla Českobratrské církve evangelické a Denního stacionáře Kristián. Jednalo se o výstavu panelů ilustrací z knihy, kterou vytvořila renomovaná česká ilustrátorka Renáta Fučíková s kolektivem svých studentů. Spojujícím tématem ilustrací je uplynulých sto let, práce mají ukazovat na pozitivní momenty historie naší země. Studenti tvořili jednotlivé ilustrace podle své vlastní volby.

Nabídnuté prohlídky výstavy se se svými doprovody zúčastnili žáci čtvrtého a pátého ročníku. Návštěvníci mohli sledovat velmi zajímavou prezentaci práce a schopností českého národa. Ilustrace zahrnují zástupce literatury, divadla a filmu (např. bratři J. a K. Čapkové, J. Voskovec a J. Werich), zajímavé sportovní a cestovatelské osobnosti (např. Eliška Junková, M. Zikmund a J. Hanzelka) a sahají až k vědě a technice (např. O. Wichterle, V. Remek…). Pozornost dětí poutala nápaditě zvolená témata ilustrací a rozmanitá výtvarná zpracování.

Chceme touto cestou poděkovat za zprostředkování nevšedního zážitku panu doc. ak. malíři J. Mišterovi, děkanovi Fakulty designu a umění ZČU v Plzni a za milé přijetí panu Mgr. J. Satkemu, faráři ČCE v Přešticích. Dětem i dospělým se výstava moc líbila.

Mgr. Pavlína Čapková

Návštěva výstavy „Dobrých sto

OZNÁMENÍ O PŘIJETÍ ŽÁKŮ K ZÁKLADNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ

PŘEDÁVÁNÍ UČIVA ŽÁKŮM