Počasí u nás
Základní škola Josefa Hlávky Přeštice
linka

JOSEF HLÁVKA

Školní výlet 4. ročníku – Křivoklát a Koněpruské jeskyně

Ještě stále platí rovnice: konec školního roku = školní výlet. Všechny třídy čtvrtého ročníku naší školy naplánovaly společně návštěvu státního hradu Křivoklát a prohlídku Koněpruských jeskyní. Všichni jsme se těšili, ale náš optimismus mírnilo deštivé počasí, které se umoudřilo až na úplném konci výletu, při odjezdu z jeskyní.

Na Křivoklátu nám průvodci pověděli například o zdejším těžkém věznění alchymisty Magistra Kellyho, také o pobytu tehdy ještě malého chlapce Václava, budoucího Karla IV., a procházku středověkem doplňovaly pojmy jako skřipec, hladomorna, palečnice, železná panna a mnohé jiné výrazy. Na hradě bylo také natáčeno mnoho scén z pohádek a filmů. Prohlídka byla poutavá a děti se dozvěděly mnoho zajímavostí.

V Koněpruských jeskyních jsme si pod zemským povrchem pobyli asi hodinu. Paní průvodkyně zajímavě hovořila o vzniku jeskyní a krápníkových útvarů a o objevech jednotlivých částí celého jeskynního komplexu. Na chvíli jsme také poznali úplnou tmu.

Z výletu si někteří žáci přivezli drobné upomínkové předměty, někteří ovšem i repliky středověkých zbraní, ale u většiny žáků převládaly turistické vizitky a známky do jejich sbírek.

Přes nevlídné počasí se nám výlet líbil.

Za 4. ročník Radek Mašát

 Školní výlet 4. ročníku – Křivoklát a Koněpruské jeskyně

  

 

 

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Na Jordáně 1146, 334 01 Přeštice       IČO: 49181891                    webmaster