Menu schované do tlačítka

Úspěch ve Štafetovém poháru 2019

Ve středu 24.dubna 2019 pořádala ZŠ Josefa Hlávky Přeštice okresní kolo Štafetového poháru, celorepublikové soutěže Českého atletického svazu. Okresního kola se zúčastnilo 6 družstev ze základních škol jižního Plzeňska, jejichž sportovní výkony přispěly k tomuto umístění:

1. místo ZŠ Josefa Hlávky Přeštice A
2.místo ZŠ Josefa Hlávky Přeštice B
3. místo ZŠ Nepomuk

4.místo ZŠ Chlumčany 5.místo ZŠ a MŠ Stod
6.místo ZŠ a MŠ Dolní Lukavice

Štafety tvoří 8 mladších a 8 starších dívek a chlapců. Mladší a starší žáci běží zvlášť závod 8 x 100 m a poté se sloučí mladší a starší po čtyřech do štafety, která závodí 8 x 200 m. Nejlepší časy 3 běhů štafet se sčítají. V okresním kole byly rozdány diplomy, medaile a poháry na prvních třech místech. Štafety na dalších místech obdržely diplomy. Dále byly vybrány nejlepší štafety mladší 8 x 100 m - ZŠ Josefa Hlávky Přeštice B, starší 8 x 100 m - ZŠ Josefa Hlávky Přeštice A a smíšená 8 x 200 m - ZŠ Josefa Hlávky Přeštice A.

V doplňkových disciplínách děti soutěžily v hodu medicinbalem a ve skoku z místa. Ve svých kategoriích získali zlaté medaile žáci a žákyně za nejlepší výkony.

Děkujeme pořadatelům, včetně Mgr.Miroslava Neuvirta, krajského garanta soutěže pro Plzeňský kraj a zároveň blahopřejeme všem sportovcům za jejich podané výkony. Do krajského kola, které se koná v Horšovském Týně v pátek 10.5.2019, postupují štafety na prvních 3 místech.