Úspěch ve Štafetovém poháru 2019

Ve středu 24.dubna 2019 pořádala ZŠ Josefa Hlávky Přeštice okresní kolo Štafetového poháru, celorepublikové soutěže Českého atletického svazu. Okresního kola se zúčastnilo 6 družstev ze základních škol jižního Plzeňska, jejichž sportovní výkony přispěly k tomuto umístění:

1. místo ZŠ Josefa Hlávky Přeštice A
2.místo ZŠ Josefa Hlávky Přeštice B
3. místo ZŠ Nepomuk

4.místo ZŠ Chlumčany 5.místo ZŠ a MŠ Stod
6.místo ZŠ a MŠ Dolní Lukavice

Štafety tvoří 8 mladších a 8 starších dívek a chlapců. Mladší a starší žáci běží zvlášť závod 8 x 100 m a poté se sloučí mladší a starší po čtyřech do štafety, která závodí 8 x 200 m. Nejlepší časy 3 běhů štafet se sčítají. V okresním kole byly rozdány diplomy, medaile a poháry na prvních třech místech. Štafety na dalších místech obdržely diplomy. Dále byly vybrány nejlepší štafety mladší 8 x 100 m - ZŠ Josefa Hlávky Přeštice B, starší 8 x 100 m - ZŠ Josefa Hlávky Přeštice A a smíšená 8 x 200 m - ZŠ Josefa Hlávky Přeštice A.

V doplňkových disciplínách děti soutěžily v hodu medicinbalem a ve skoku z místa. Ve svých kategoriích získali zlaté medaile žáci a žákyně za nejlepší výkony.

Děkujeme pořadatelům, včetně Mgr.Miroslava Neuvirta, krajského garanta soutěže pro Plzeňský kraj a zároveň blahopřejeme všem sportovcům za jejich podané výkony. Do krajského kola, které se koná v Horšovském Týně v pátek 10.5.2019, postupují štafety na prvních 3 místech.

Mgr. Naďa Květoňová
za organizační tým ZŠ Josefa Hlávky Přeštice

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

VÝSLEDKY – DOPLŇKOVÉ DISCIPLÍNY