Úspěch v literární soutěži

Studijní centrum BASIC, které má po ČR 19 poboček, vyhlásilo 12. ročník literárně-výtvarné soutěže. Téma soutěže znělo Jak ke svému jménu přišlo...a to se nám zdálo být velmi zajímavé, proto jsme ho ve třídách 3.A a 4.A použili jako námět na slohové a literární práce.

"Každé město, každé místo, každý ostrov…. prostě všecko má své jméno. A k tomu jménu nějak přišly. Něco je pravda a něco je jen vyprávění, které se dědí z otce na syna a z matky na dceru. A právě vyprávění – tedy pověst o tom, proč se něco nějak jmenuje, bude pro nás inspirací. Vyhledej pověst o původu jména libovolného místa a převyprávěj ji po svém – jako příběh či jako báseň." Žáci se chopili tohoto tématu a vznikly krásné práce, které jsme poslali "do světa". Na soutěži spolupracovala a práce hodnotila Ph.Dr. Jaroslava Nováková, Ph.D.

Za své práce byli oceněni ze III.A : Veronika Maříková, Zuzana Šúšová, Anna Bryndová, Vojtěch Slouka, Patrik Rada, Michal Hubač a ze IV.A Jakub Vodička a Jana Bělohlavá. Diplomy a umístění získali Jakub Šesták ze III.A - 2. místo a Sofie Brožová ze IV.A - 3.místo ve svých kategoriích.

Žákům blahopřejeme a budeme se těšit na další hezké téma k napsání pěkných příběhů či básní.

Mgr. Naďa Květoňová (III.A) a Mgr. Lenka Vodičková (IV.A)

Literární soutěž

ZÁJMOVÉ KROUŽKY

OZNÁMENÍ O ZÁPISU DĚTÍ DO 1. ROČNÍKU ZÁKLADNÍ ŠKOLY

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE ŽÁKŮ VRACEJÍCÍCH SE Z ASIJSKÝCH ZEMÍ

KRŠKO AKTUÁLNĚ: 2 VOLNÁ MÍSTA! NEW

Lyžařský výchovně vzdělávací zájezd VII.C a VII.E - FOTOALBUM NEW

Úspěch v krajském kole pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek NEW

Preventivní seminář "Sex, AIDS a vztahy"

Krajské kolo ČEPS cup ve florbale

Jazykové zkoušky Cambridge English na 1. stupni

Informace k lyžařskému výchovně vzdělávacímu zájezdu 2020

Pěvecká soutěž Karlovarský skřivánek  - školní kolo

Tři králové ve škole

Životem bez závislostí (preventivní program)

Výměnný pobyt našich přátel z Krška u nás v Přešticích se blíží!