Počasí u nás
Základní škola Josefa Hlávky Přeštice
linka

JOSEF HLÁVKA

youtube

AKTUALITY

ŠKOLNÍ ROK 19/20
organizace, prázdniny, pomůcky...

ZÁJMOVÉ KROUŽKY
2019-2020

ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH

Adaptační kurzy v 6. ročníku NEW

Letecké snímky školních budov

v í c e...

jídelníček

linka

archiv

Báječný den s chemií

Dne 20. června se v Techmanii v Plzni konal II. ročník „Báječného dne s chemií“, kterého se zúčastnili i naši žáci 9. ročníků. „Báječný den s chemií“  organizovalo Středisko volného času RADOVÁNEK. Akce byla organizována za podpory Nadačního fondu Unipetrol, Techmania Science Center a Plzeňského kraje.

Na dané akci se předváděla chemie ze zábavné stránky mladým lidem. Počet návštěvníků dané akce se pohyboval kolem 600. Byla to výjimečná show pro zvídavé žáky. Paní moderátorka uváděla popularizátory, mezi nimiž byl Michael Landesborough, Jan Havlík, Adéla Marschallová a Jakub Štěpánek. Žáci mohli vidět např. pokusy vdechováním helia, zapalování plynů v trubici, různé výbuchy, sublimace, desublimace a také zážehy raket a řadu dalších. Žáci byli navíc seznámeni i s bezpečností při pokusech.

Na konci dané akce byla soutěž o 3D tiskárnu. Za naši školu soutěžili v družstvu Lukáš Brož a Matěj Košař. Naše družstvo se z 15 škol umístilo na krásném 3. místě.

za žáky 9. ročníku: Lukáš Brož
Mgr. Miluše Majerová

Báječný den s chemií

  

 

 

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Na Jordáně 1146, 334 01 Přeštice       IČO: 49181891                    webmaster