Počasí u nás
Základní škola Josefa Hlávky Přeštice
linka

JOSEF HLÁVKA

youtube

AKTUALITY

ŠKOLNÍ ROK 19/20
organizace, prázdniny, pomůcky...

ZÁJMOVÉ KROUŽKY
2019-2020

ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH

Adaptační kurzy v 6. ročníku NEW

Letecké snímky školních budov

v í c e...

jídelníček

linka

archiv

Perly jižní Anglie a Londýn 9. - 15. 6. 2019

Na konci druhého týdne posledního měsíce školního roku se žáci devátých ročníků a někteří osmáci zúčastnili zájezdu do Anglie, aby ověřili jazykové znalosti a nasáli místní atmosféru. Skupina čítala padesát osm žáků, čtyři učitelky anglického jazyka, dva pány řidiče a báječnou paní průvodkyni.

Po vylodění v Doveru jsme obdivovali bílé útesy White Cliffs of Dover a Dover Castle, který pomáhal chránit město od 12. století až do 2. světové války.

Křivolaké uličky starobylého města Canterbury a gotická katedrála, sídlo biskupa, otevřely druhý den našeho pobytu. Leeds Castle předvedl nejen krásně zachovalé interiéry, ale i pečlivě upravené trávníky a zahrady s bludištěm.

Univerzitní město Cambridge nás přivítalo deštěm a plavba po řece Cam mezi kolejemi univerzity nám připomněla, že škola ještě neskončila. Těšili jsme se do městečka Ely a na odpoledne do Rochesteru, kam jsme byli pozváni na pravý anglický čaj.

Čtvrteční deštivý den nás zastihl v Londýně. Plavba po řece Temži k mostu Tower Bridge, hrad Tower of London, vládní třída Whitehall, Buckingham Palace, náměstí Trafalgar Square nebo tržnice Coven Garden Market.

Posledním dnem našeho výletu bylo přímořské letovisko Brighton a návštěva Sea Life Centre. Procházka po zábavním molu Palace Pier, vyjížďka do nebes proskleným prstencem „UFO“ – rozhledna British Airways i360 měřící 162 metrů a královský palác v orientálním stylu Royal Pavilon. Závěr dne patřil nákupu suvenýrů a drobných dárků domů.

Zcela vyčerpáni, avšak plni úžasných dojmů, jsme nastupovali do autobusu a vydali se směrem k domovu.

Tento podařený výlet v nás zanechal mnoho zkušeností a hlavně jsme zažili na vlastní kůži život v anglických rodinách, popovídali si anglicky a zjistili jsme, že celkem dobře rozumíme. Nasáli jsme tamní anglickou atmosféru s jejím nevyzpytatelným počasím.

Za učitelky anglického jazyka
Růžena Maxianová

 Anglie - 1.den

Anglie - 2.den

Anglie - 3.den

Anglie - 4.den

Anglie - 5.den

  

 

 

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Na Jordáně 1146, 334 01 Přeštice       IČO: 49181891                    webmaster