Počasí u nás
Základní škola Josefa Hlávky Přeštice
linka

JOSEF HLÁVKA

1. místo v okresním kole soutěže v německém jazyce

Dne 7. 2. 2018 proběhlo v prostorách Střediska služeb školám v Částkově ulici v Plzni okresní kolo Soutěže v německém jazyce. V kategorii II.A – 8. a 9. ročník - soutěžilo 12 žáků okresu Plzeň-jih a Plzeň – sever (ZŠ Přeštice, ZŠ Nýřany, ZŠ Blovice, ZŠ Merklín, ZŠ Chlumčany). Soutěžící poměřili své síly v poslechu, pak v ústní části – žáci řekli něco o sobě, poté hovořili na jedno z vylosovaných témat – „Meine Familie“, „Mein Tagesablauf“, „Meine Hobbys“, „Ich bin krank“, „Mein Haus, mein Zimmer“. Součástí soutěže byl také popis obrázku v německém jazyce.

Na 1. místě se umístila a do krajského kola této soutěže postoupila žákyně 9.E naší školy Markéta PECLOVÁ. Vítězka byla oceněna diplomem a knižní poukázkou v hodnotě 600 Kč. Markétě blahopřejeme !!!
Na 6. místě se v okresním kole Soutěže v německém jazyce umístila žákyně Vanda Krsová z 9.C.

Krajské kolo Soutěže v německém jazyce proběhlo 6. 3. 2018 v budově Krajského centra vzdělávání a Jazykové školy Plzeň. Všichni soutěžící v krajském kole obdrželi v rámci projektu Podpora talentů Plzeňského kraje pozvánku na jazykový kemp, který se bude konat v termínu 27. – 31.8.2018 v Plzni. V rámci kempu si osvojí nové vědomosti a dovednosti v německém jazyce. Pro účastníky bude zajištěn celodenní program – výuka odbornými lektory, ubytování, celodenní stravování, doprovodný program, doprava, pojištění.

V kategorii I.A – 6. a 7. ročník - naši školu v okresním kole Soutěže v německém jazyce reprezentovala Adéla Krsová ze 7.D a žák Matěj Štěpánek ze 7.C. Adéla obsadila v okresním kole 2. místo a byla odměněna knižní poukázkou a diplomem. Těší nás, že žáci naší školy dosahují takovýchto pěkných výsledků a svými znalostmi vzorně reprezentují naši školu. Děkujeme.

Mgr. Lenka Křížová a Mgr. Magdaléna Trhlíková

 1. místo v soutěži NJ

 

 

  

 

 

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Na Jordáně 1146, 334 01 Přeštice       IČO: 49181891                    webmaster