Menu schované do tlačítka

 

Směle do světa financí!

Dne 4.6.2018 měli všichni žáci 9. ročníků jedinečnou možnost nahlédnout do světa financí a tím zapracovat na své finanční gramotnosti. V průběhu semináře měli všichni účastníci možnost si utřídit své dosavadní znalosti, dozvědět se také řadu nových praktických informací a seznámit se s riziky zejména v souvislosti s vypůjčováním peněz. V závěru semináře si pak vyzkoušeli vytvořit vlastní rodinný rozpočet. A někdo měl i to štěstí držet v ruce půl milionu korun českých, i když jen ve skartovaných bankovkách.

Od včerejšího dne proto už všichni naši deváťáci vědí, že slovo „platit“ bylo odvozeno od „plátna“, které se kdysi používalo jako platidlo, že první papírové peníze existovaly už v 11. století, nebo například že „banka“ byla úplně původně jakási lavice, do které se ukrývaly peníze. A také vědí, jak si vypočítat úrok z úvěru a proč je důležité zajímat se o hodnotu RPSN.

Poutavý seminář založený na vzájemné diskusi a na řadě názorných příkladů v naší škole vedla zkušená lektorka ČSOB paní Mgr. Radka Navrátilová, které patří velký dík za realizaci této důležité vzdělávací akce.

Mgr. Ing. Olga Volfová Naxerová
metodik prevence

 Finanční gramotnost

 

 

AKTUALITY

INFORMACE - KORONAVIR

PŘEDÁVÁNÍ UČIVA ŽÁKŮM

ŠKOLNÍ ROK 19/20
organizace, prázdniny, pomůcky...

ZÁJMOVÉ KROUŽKY
2019-2020

ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH

ZÁPIS DĚTÍ DO 1. ROČNÍKU ZŠ

Jazykové zkoušky Cambridge English na 1. stupni 

ARCHIV 19/20


ZAJÍMAVOSTI

Letecké snímky školních budov

Ze života Josefa Hlávky - videopořad


jídelníček

youtube
Počasí u nás


archiv

 

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Na Jordáně1146
IČO: 49181891
webmaster