Den s LESY ČR

Dne 26. června 2018 se vybrané třídy Základní školy Josefa Hlávky Přeštice zúčastnily akce Den s lesy ČR. Dopoledne se konalo v lese Luh poblíž Týniště. Lesníci využili svůj krásný nový srub a v jeho okolí připravili dětem množství stanovišť s naukovými, poznávacími i zábavnými tématy. Žáci řešili různé úkoly, pozorovali dravce, včely, vycpaná lesní zvířata, přírodniny, učili se chovat v lese. Mohli si také zkusit trefit se do terče s motivem divokého prasete ze vzduchovky, zatlouct hřebíky do stromu, vyrobit vlastní výrobek z přírodních materiálů, pozorovat práci lesní techniky a mnoho dalšího. Na louce se povozili na vozíku taženém koňským spřežením a na vlastní kůži poznali, jak se cestovalo dříve. Lesníci pro ně měli připraveno bohaté občerstvení, lesem se rozlévala vůně ohně a na roštu pečených buřtů, nechyběly ani nápoje a sladkosti. Děti se velmi aktivně zapojily do všech připravených činností.

Dopoledne bylo nejen zábavné, ale přineslo dětem i mnoho nových poznatků. Chtěli bychom touto cestou poděkovat lesníkům za vzorně připravenou akci a těšíme se na další spolupráci.

kolektiv vyučujících 1. stupně ZŠ

Den s Lesy ČR