Menu schované do tlačítka

 

Den první: příjezd

Tak nám to zase vypuklo. Autobus s téměř čtyřiceti slovinskými dětmi a jejich učiteli úspěšně překonal asi 600 kilometrovou vzdálenost a teď stojí před naší školou. Uvítací výbor má plné ruce práce. Teď obědještě vyndat kufry z autobusu a hurá do školní jídelny na oběd. Naši hosté už posilnění po dlouhé cestě nutně potřebovali a vepřové na žampionech s rýží jim přišlo náramně vhod, posíláme pochvalu našim paním kuchařkám! Tak, a teď už jsou připraveni čeští průvodci, jak žáci, tak učitelé, aby se vydali s našimi slovinskými kamarády na průzkum školy. No, stejně tu zítra někdo určitě zabloudíJ

přivítáníS dospělými členy výpravy jsme se sešli ve sborovně, předali si důležité informace k nastávajícím třem dnům a ještě jsme měli čas i na chvilku přátelského popovídání. A teď už je na řadě další část programu – oficiální uvítání v aule školy, kterou si nenechal ujít ani náš pan starosta a další vzácní hosté. Oficiální proslovy a zlatý hřeb – rozdělování českých a slovinských dětí do dvojic, vřelé setkání kamarádů po roce. V rodinách našich dětí už je vše jistě perfektně nachystáno na jejich ubytování.

Ač vše předem do detailu připraveno, vždycky si oddychneme, když nám po přečtení seznamu česko-slovinských dvojic dětí v aule nezůstane někdo neumístěný. Klaplo to i letos. Uf. Nadšené kombinace český žák – slovinský žák – český rodič – červený batoh s logem školy - se rozchází do svých domovů.

Program v rodinách je různý, od výletů až po grilování na zahradě, velkou mezinárodní skupinu dětí jste možná potkali v podvečer i v našem Městském parku. Děti se vesele druží, o totéž se snažíme i my – čeští a slovinští učitelé, jen zábavná témata prokládáme ryze pracovními informacemi, které jsou bohužel v přesile. Protože to hlavní a nejnáročnější nás ještě čeká.

 Návštěva z Krška

 

 

AKTUALITY

ŠKOLNÍ ROK 20/21
organizace, prázdniny, pomůcky...
 

PODROBNÉ INFO K NOŠENÍ ROUŠEK 

ŽÁDOST RODIČE O SOUČINNOST

POKYNY NÁVŠTĚVÁM PŘI VSTUPU DO ŠKOLNÍCH BUDOV 

ÚČET Microsoft Office 365 PRO KAŽDÉHO ŽÁKA NEW

Přihláška na lyžařský výcvik (pdf)NEW

Jak probíhaly adaptační kurzy 6. ročníku

Kroužek "A2 Key for Schools Cambridge" na 2. stupni (pdf)

NABÍDKA ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ

Jazykové zkoušky Cambridge English na 1. stupni

ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH

ARCHIV 19/20


ZAJÍMAVOSTI

Letecké snímky školních budov

Ze života Josefa Hlávky - videopořad

Jak povodeň v roce 2002 ohrožovala školu


jídelníček

youtube

Počasí u nás


archiv

 

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Na Jordáně1146
IČO: 49181891
webmaster  

Prohlášení o přístupnosti