Historický sportovní úspěch - vítězství v celorepublikovém finále

Úterý 7. 6. 2016 se zapsalo do historie Základní školy Josefa Hlávky Přeštice zlatým písmem. A to doslova. Tento den se konalo celorepublikové finále největší atletické soutěže škol Pohár rozhlasu. Celorepublikové finále se konalo na atletickém stadionu v Kolíně, kam se sjela vítězná družstva z krajských kol z celé republiky.

Mezi vítězi krajského kola bylo i družstvo mladších dívek, které získalo druhý největší počet bodů z celé republiky a do Kolína odjíždělo s ambicemi na umístění na stupních vítězů. Po celou dobu soutěže a po jednotlivých disciplínách mezi něž patří štafeta 4 x 60 m, sprint 60 m, skok daleký, hod kriketovým míčkem, běh na 600 m a skok vysoký se drželo naše družstvo průběžně na 1. místě. Nervy drásající konec soutěže v poslední disciplíně, skoku vysokém, a čekání na konečné součty bodů bylo nekonečné. Výsledky byly sečteny a……Družstvo mladších dívek ve složení Barbara Píchalová, Klára Ausbergerová, Adéla Schejbalová, Klára Slouková, Barbora Šteinerová, Vanda Krsová, Kateřina Burianová, Iveta Krýslová a Helena Voráčková obsadilo poprvé v historii konání této atletické soutěže 1. místo ve 48. Ročníku Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou a zároveň zvítězilo ve Sportovní lize základní škol a získalo pohár ministryně školství. Svým výkonem porazila děvčata i sportovní speciální atletické školy a právem si užívaly pocit vítězství na „bedně“ na stupni nejvyšším.

Poděkování patří nejenom závodnicím za předvedené výkony, ale i trenérovi Školního atletického klubu p. Č. Smetanovi, vyučujícím TV a podporujícím rodičů. Zároveň bych chtěl poděkovat firmě Autoškola Václav Blažek za poskytnutí dopravy a p. Zuzaně Píchalové za doprovod a aktivní pomoc při republikovém finále.

Mgr. Petr Fornouz, ředitel školy

Pohár rozhlasu - republikové finále

ZÁJMOVÉ KROUŽKY

OZNÁMENÍ O ZÁPISU DĚTÍ DO 1. ROČNÍKU ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Návštěva výstavy „Dobrých sto“ NEW

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE ŽÁKŮ VRACEJÍCÍCH SE Z ASIJSKÝCH ZEMÍ

KRŠKO AKTUÁLNĚ: 2 VOLNÁ MÍSTA!

Lyžařský výchovně vzdělávací zájezd VII.C a VII.E - FOTOALBUM

Úspěch v krajském kole pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek

Preventivní seminář "Sex, AIDS a vztahy"

Krajské kolo ČEPS cup ve florbale

Jazykové zkoušky Cambridge English na 1. stupni

Pěvecká soutěž Karlovarský skřivánek  - školní kolo

Tři králové ve škole

Životem bez závislostí (preventivní program)

Výměnný pobyt našich přátel z Krška u nás v Přešticích se blíží!