Počasí u nás
Základní škola Josefa Hlávky Přeštice
linka

JOSEF HLÁVKA

youtube

AKTUALITY

ŠKOLNÍ ROK 19/20
organizace, prázdniny, pomůcky...

ZÁJMOVÉ KROUŽKY
2019-2020

ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH

Adaptační kurzy v 6. ročníku NEW

Letecké snímky školních budov

v í c e...

jídelníček

linka

archiv

Historický sportovní úspěch - vítězství v celorepublikovém finále

Úterý 7. 6. 2016 se zapsalo do historie Základní školy Josefa Hlávky Přeštice zlatým písmem. A to doslova. Tento den se konalo celorepublikové finále největší atletické soutěže škol Pohár rozhlasu. Celorepublikové finále se konalo na atletickém stadionu v Kolíně, kam se sjela vítězná družstva z krajských kol z celé republiky.

Mezi vítězi krajského kola bylo i družstvo mladších dívek, které získalo druhý největší počet bodů z celé republiky a do Kolína odjíždělo s ambicemi na umístění na stupních vítězů. Po celou dobu soutěže a po jednotlivých disciplínách mezi něž patří štafeta 4 x 60 m, sprint 60 m, skok daleký, hod kriketovým míčkem, běh na 600 m a skok vysoký se drželo naše družstvo průběžně na 1. místě. Nervy drásající konec soutěže v poslední disciplíně, skoku vysokém, a čekání na konečné součty bodů bylo nekonečné. Výsledky byly sečteny a……Družstvo mladších dívek ve složení Barbara Píchalová, Klára Ausbergerová, Adéla Schejbalová, Klára Slouková, Barbora Šteinerová, Vanda Krsová, Kateřina Burianová, Iveta Krýslová a Helena Voráčková obsadilo poprvé v historii konání této atletické soutěže 1. místo ve 48. Ročníku Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou a zároveň zvítězilo ve Sportovní lize základní škol a získalo pohár ministryně školství. Svým výkonem porazila děvčata i sportovní speciální atletické školy a právem si užívaly pocit vítězství na „bedně“ na stupni nejvyšším.

Poděkování patří nejenom závodnicím za předvedené výkony, ale i trenérovi Školního atletického klubu p. Č. Smetanovi, vyučujícím TV a podporujícím rodičů. Zároveň bych chtěl poděkovat firmě Autoškola Václav Blažek za poskytnutí dopravy a p. Zuzaně Píchalové za doprovod a aktivní pomoc při republikovém finále.

Mgr. Petr Fornouz, ředitel školy

Pohár rozhlasu - republikové finále

  

 

 

Základní škola Josefa Hlávky Přeštice, Na Jordáně 1146, 334 01 Přeštice       IČO: 49181891                    webmaster